Strona główna

Aktualności

BIBLIOTEKA SZKOLNA zaprasza do wzięcia udziału w konkursie pt.

„Czy znasz życie i twórczość Henryka Sienkiewicza?”

 

Po kupony konkursowe można się zgłaszać od 20 stycznia (piątek) do biblioteki.

Na odpowiedzi czekamy do 3 lutego.

Ogłoszenie nazwisk zwycięzców konkursu odbędzie się 7 lutego w auli szkolnej.

 

Serdecznie zapraszamy !!!

 

 

NOWY ROK Z DOBRĄ KSIĄŻKĄ

Zagłosuj na ulubioną książkę 2017 roku.

W dniach 11 – 12 stycznia weź udział w plebiscycie. Zgłoś jeden lub kilka tytułów książek, które chciałbyś polecić do przeczytania swoim koleżankom i kolegom.

Możesz to zrobić anonimowo. Jeśli chcesz wziąć udział w losowaniu nagrody - podaj swoje imię i nazwisko.

Wyniki głosowania zostaną ogłoszone na stronie internetowej szkoły i posłużą jako inspiracja przy okazji kolejnych zakupów książek do biblioteki szkolnej.  

 

OBCHODY 70-LECIA DUBOIS

Obchody 70-lecia Dubois były okazją do przybliżenia uczniom, nauczycielom i absolwentom szkoły historii biblioteki oraz zaprezentowania najstarszych woluminów w naszych zbiorach na okazjonalnej wystawie w czytelni.

    

 

KOŁO PRZYJACIÓŁ KSIĄŻKI

Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich miłośników czytania, którzy chcieliby się podzielić swoimi refleksjami i przemyśleniami na temat przeczytanych książek (niekoniecznie pozycji z księgozbioru biblioteki szkolnej) i zachęcić innych do zapoznania się z nimi. Chcemy stworzyć Koło Przyjaciół Książki, które stałoby się forum dyskusyjnym (na szkolnym facebook-u). Uczniowie będą mieli możliwość przekazywania swoich uwag, zachęcania do czytania interesujących tytułów czy propagowania książek ulubionego autora.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do biblioteki szkolnej.

 

Rok Juliana Tuwima

W grudniu 2013 r. dobiegły końca obchody ROKU JULIANA TUWIMA. Z tej okazji biblioteka szkolna przygotowała okolicznościową wystawę poświęconą życiu i twórczości poety.

    

PAŹDZIERNIK – MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Święto zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego w 1999 roku. Stowarzyszenie to działa od 1971 roku. Zrzesza bibliotekarzy szkolnych, nauczycieli, wydawców oraz inne osoby zaangażowane w sprawy bibliotekarstwa szkolnego. Celem stowarzyszenia jest przede wszystkim rozwój bibliotek szkolnych we wszystkich krajach.BOOKCROSSING

Każdego roku, w czerwcu jest planowana  ogólnopolska AKCJA UWALNIANIA KSIĄŻEK.

Organizowana jest przez Fundację Bookcrossing.pl i Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich.

My nie czekając do czerwca następnego roku już teraz w październiku, z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych mamy dla Was ciekawą propozycję.

W bibliotece szkolnej znajduje się tzw.  REGAŁ BOOKCROSSINGOWY. Na specjalnie przygotowanych półkach będziemy gromadzić, zostawiać przeczytane książki, tak aby inni mogli je stamtąd zabrać, przeczytać i przekazać dalej!

Mamy nadzieję, że książki w ten sposób gromadzone będą się rozchodziły jak świeże bułeczki! 

Uwolnij swoje książki i podziel się z innymi radością czytania i obcowania z literaturą. Zachęcamy wszystkich do udziału w tej akcji, bo dzielenie się książką jest lepsze od jej posiadania!

Złota Szkoła 2017

Social Media

 

Tablica nadziei

Brak informacji na dzisiejszy dzień.

Brak informacji na kolejny dzień.

Kalendarz szkolny

Logowanie