Nasi uczniowie na „dniach otwartych” Uniwersytetu Rostock

Grupa dziewięciu uczniów z I LO wzięła udział w „dniach otwartych” na zaproszenie Uniwersytetu Rostock w dniach 15-18.05.2014 pod opieką prof. Anny Grabowskiej. Zakwaterowani byliśmy w Gästehaus Lutten Klein podobnie jak inne grupy z Polski, Litwy, Łotwy i Rumunii. Pod opieką przewodnika poznaliśmy historię miasta i uniwersytetu a także kierunki kształcenia, które są w ofercie. W czasie pobytu odwiedziliśmy takżę Warnemünde, gdzie mieliśmy okazję obserwować badania i eksperymenty, które naukowcy z wydziału biologii morskiej przeprowadzają z fokami w Robben-Forschungsinsitut Rostock. Wśród licznych atrakcji był także rejs statkiem po wybrzeżu i kolacja na plaży przy zachodzie słońca. Najważniejszy cel naszej wyprawy to jednak „dzień otwarty” Uniwersytetu Rostock. W salach wykładowych, słuchając mowy powitalnej Rektora Uniwersytetu, mogliśmy poczuć się jak prawdziwi studenci. Rozmawialiśmy również z tamtejszym studentami o najrozmaitszych aspektach studiowania w Niemczech, a potem udaliśmy się na pokazowe wykłady. Zwiedziliśmy także wiele pracowni naukowych i badawczych wydziałów Uniwersytetu rozmieszczonych na terenie całego miasta. Na uroczystym pożegnaniu z naszymi niemieckimi opiekunami - Paniami Benick, Apitz und Schmidtke rozwiązaliśmy quiz z wiedzy o Rostocku i Uniwersytecie. Większość nagród zdobyli uczniowie z naszej szkoły!!! W czasie pobytu w Rostocku poznaliśmy uczniów DSD z innych szkół w Polsce, z którymi się zaprzyjaźniliśmy, ale przede wszystkim dowiedzieliśmy się wielu szczegółowych informacji związanych ze studiowaniem w Niemczech. Serdeczne podziękowania dla Uniwersytetu Rostock za ciekawy i pełen wrażeń pobyt!

Zmiany w planie na środę 3.10.2018

Kl III d na 2 lekcji ma wychowanie do życia w rodzinie