Z wizytą u zachodnich sąsiadów

W dwóch ostatnich tygodniach września uczniowie z naszej szkoły pod opieką p. I. Kowalskiej i p. J. Sosnowskiej, wzięli udział w wymianie polsko-niemieckiej. W trakcie dziesięciodniowego pobytu w Bawarii zwiedzili wiele niesamowitych miejsc. Wieża widokowa w Ulm, wspaniała Norymberga, centrum dokumentacyjne Reichsparteitagesgelände czy bajkowy zamek Neuschwanstein zachwyciły wszystkich. Aby móc dokładniej poczuć urok pobliskich krajobrazów oraz utrzymać kondycję fizyczną, uczestnicy wyjazdu wystartowali w rajdzie rowerowym do Wiblingen. Zakończeniem międzyszkolnej wymiany było spotkanie w Illertal-Gymnasium Vöhringen, podczas którego można było spróbować najbardziej popularnych niemieckich dań oraz wziąć udział w konkurencjach między uczniami z Polski i Niemiec. Nie obeszło się też bez typowych niemieckich i polskich piosenek. Uczestnicy wymiany zgodnie przyznają, że takie wyjazdy są  nie tylko okazją doskonalenia języka, ale także dają możliwość poznania bliżej niemieckiej kultury i zawarcia nowych znajomości z niemieckimi rówieśnikami.

Wyniki maturalne 2016