Dziewczyny z Dubois na seminarium "Girls bite"

Uczennice klas I i II wraz z p. Ewą Bartosiak, p. Jolantą Stankowską oraz grupą uczennic z Gimnazjum Nr 6 wzięły udział w seminarium „Girls bite” w Niemczech, zorganizowane przez Ośrodek Edukacji Pozaszkolnej im. Kurta Löwensteina w Werneuchen / Werftpfuhl na przełomie stycznia i lutego.

Uczestniczki seminarium miały możliwość sprawdzenia swoich sił m.in. na zajęciach z samoobrony, warsztatach teatralnych i filmowych. Ponadto dyskutowały o roli kobiet w mediach, nakręciły film animowany, zwiedzały Berlin, w tym Muzeum Anny Frank, której historia niezwykle je poruszyła.

Jak same twierdzą, aktywnie i twórczo uczestniczyły we wszystkich zajęciach i już teraz niecierpliwie czekają na przyszłoroczne warsztaty.

Seminarium odbyło się dzięki wsparciu ze strony Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM).

Terminy egzaminów sierpniowych

MATURA

22 sierpnia, godz. 9:00 - egzamin pisemny: matematyka (I LO i skierowani z OKE)

23 sierpnia, godz.9:00 - egzaminy ustne: j.polski i j.angielski (skierowani z OKE)