Tydzień Języka Polskiego z Henrykiem Sienkiewiczem

W ostatnim tygodniu przed feriami nauczyciele i uczniowie naszej szkoły wzięli udział w tygodniu poświęconym życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza.

Już od poniedziałku korytarze szkoły zdobiły cytaty z dzieł noblisty, a uczniowie klas drugich mieli okazję obejrzeć „Potop” w kinie Kryterium. Przez cały tydzień trwał też konkurs dotyczący znajomości twórczości i życia Sienkiewicza, zorganizowany przez panie bibliotekarki. Zwyciężczyniami okazały się uczennice klasy II e, Klaudia Pilipiec i Natalia Wychowaniak, którym serdecznie gratulujemy. Imprezą zamykającą obchody była piątkowa konferencja, podczas której można było wysłuchać dwóch wystąpień: Anna Rekowska wprowadziła zgromadzonych uczniów w ciekawostki z życia Sienkiewicza, a Ola Bujalska opowiedziała o specyficznym modelu religijności i eschatologii prezentowanym w „Trylogii”. W przerwach między referatami nowi członkowie kółka teatralnego zaznajomili słuchaczy z najciekawszymi i najśmieszniejszymi fragmentami „Potopu”. Całość poprowadziła Katarzyna Gębka, a nad wszystkimi wydarzeniami związanymi z Tygodniem Sienkiewicza czuwała p. Jadwiga Pulkowska.

Zajęcia Językowej Zerówki

Dnia 21, 26 i 28 września zajęcia "językowej zerówki" z j. niemieckiego (dla uczniów gimnazjum) nie odbędą się.

Zmiany w planie na środę 20.09.2017r.

Kl I f grupa prof. Borowkiej przychodzi na 3 lekcję
Kl III e na 3 lekcji ma wychowanie do życia w rodzinie