Dni otwarte Brandenburgische Technische Universität

W dniach 9-10 czerwca uczniowie naszej szkoły pod opieką pani profesor Grabowskiej oraz pani profesor Bartosiak wybrali się do miejscowości Cottbus (Chociebuż), gdzie mieli okazję uczestniczyć w dniach otwartych Brandenburgische Technische Universität. Mogliśmy zobaczyć nie tylko kampus w Cottbus i Senftenbergu, ale też porozmawiać ze studentami, uczestniczyć w wykładach czy wziąć udział w zajęciach praktycznych, jak np. mikroskopowanie. Dziękujemy za umożliwienie poznania choć fragmentu studenckiego życia w Niemczech, co nie byłoby możliwe, gdyby nie uprzejmość BTU, który sfinansował nasz wyjazd oraz pani Veronice Körösi - koordynatorce ds. współpracy z zagranicą na tej uczelni. Pomocną dłoń wyciągnęły do nas również bardzo sympatyczne studentki z Polski - Ola Aftowicz oraz Marta Czyż. Mamy nadzieję na dalszą współpracę z Politechniką BTU.

Wyniki maturalne 2016