Strona główna

Uczennice Dubois laureatkami niemieckich stypendiów

Klaudia Dąbek z klasy 2d i Paulina Kaczorowska z 2e wyróżniły się spośród wielu kandydatów do tego stypendium z całej Polski dzięki wynikom w nauce oraz szczególnemu zaangażowaniu.

Klaudia uzyskała czterotygodniowe „Stypendium pobytowe”, które umożliwi jej zwiedzenie różnych niemieckich miast i podjęcie wielu fantastycznych zadań w międzynarodowym towarzystwie. Stypendium pokrywa koszty nie tylko samego programu pobytu, ale również koszty podróży, zakwaterowania i wyżywienia. Wraz z uczniami z całego świata (m.in. Brazylii czy Izraela) będzie miała możliwość nie tylko poznać niemiecką kulturę, ale również możliwości kształcenia na niemieckich uczelniach wyższych.

Paulina otrzyma stypendium „Deutschland Plus”, w ramach którego przez trzy tygodnie będzie uczestniczyć w zajęciach w jednej z niemieckich szkół i zwiedzać kraj.

Obydwie uczennice będą miały okazję uczestniczyć w intensywnym kursie języka niemieckiego w Niemczech, który stanowi doskonałe uzupełnienie regularnych zajęć języka niemieckiego w liceum przed zbliżającym się egzaminem DSD II.

Stypendia są corocznie przyznawane uczniom polskich liceów przez Ministerstwo Edukacji Niemiec. Klaudia i Paulina zostały w tym roku zaproponowane do tego wyróżnienia przez uczące je nauczycielki języka niemieckiego (panie Ewę Bartosiak oraz Kerstin Ebel) i odniosły sukces.

Gratulujemy!

Ogłoszenia

Uwaga uczestnicy zajęć Koła Młodych Talentów!

Zajęcia Koła Młodych Talentów z biologii w poniedziałek (21 stycznia) są odwołane. Zajęcia Koła Młodych talentów z języka polskiego w poniedziałek i w środę (21 i 23 stycznia) są odwołane.

Złota Szkoła 2017

Social Media

I love Dubois

 

Wyniki maturalne 2017

 

Kalendarz szkolny

Zmiany w planie

 Zmiany w planie na wtorek 22.01.2019r.


Kl I e na 2 lekcji ma wychowanie do życia w rodzinie
Kl I d na 4 lekcji ma wychowanie do życia w rodzinie
Kl II c przychodzi na 2 lekcję
Kl II c grupa prof. Grabowskej na 5 lekcji ma j.niemiecki zamiast 8
Kl III c grupa prof. Borowskiej na 3 lekcji ma j.niemiecki zamiast 7


UWAGA
Klasy mające okienka idą do bufetu lub czytelni.

Nauczyciele nieobecni: . A.Gromadzka

Logowanie