Strona główna

Uczennice Dubois laureatkami niemieckich stypendiów

Klaudia Dąbek z klasy 2d i Paulina Kaczorowska z 2e wyróżniły się spośród wielu kandydatów do tego stypendium z całej Polski dzięki wynikom w nauce oraz szczególnemu zaangażowaniu.

Klaudia uzyskała czterotygodniowe „Stypendium pobytowe”, które umożliwi jej zwiedzenie różnych niemieckich miast i podjęcie wielu fantastycznych zadań w międzynarodowym towarzystwie. Stypendium pokrywa koszty nie tylko samego programu pobytu, ale również koszty podróży, zakwaterowania i wyżywienia. Wraz z uczniami z całego świata (m.in. Brazylii czy Izraela) będzie miała możliwość nie tylko poznać niemiecką kulturę, ale również możliwości kształcenia na niemieckich uczelniach wyższych.

Paulina otrzyma stypendium „Deutschland Plus”, w ramach którego przez trzy tygodnie będzie uczestniczyć w zajęciach w jednej z niemieckich szkół i zwiedzać kraj.

Obydwie uczennice będą miały okazję uczestniczyć w intensywnym kursie języka niemieckiego w Niemczech, który stanowi doskonałe uzupełnienie regularnych zajęć języka niemieckiego w liceum przed zbliżającym się egzaminem DSD II.

Stypendia są corocznie przyznawane uczniom polskich liceów przez Ministerstwo Edukacji Niemiec. Klaudia i Paulina zostały w tym roku zaproponowane do tego wyróżnienia przez uczące je nauczycielki języka niemieckiego (panie Ewę Bartosiak oraz Kerstin Ebel) i odniosły sukces.

Gratulujemy!

Złota Szkoła 2017

Social Media

I love Dubois

 

Wyniki maturalne 2017

 

Kalendarz szkolny

Zmiany w planie

Zmiany w planie na poniedziałek 14.05.2018r.


Kl II c grupa prof. Wołkowskiej na 5 lekcji ma okienko
Kl I d na 3 lekcji ma okienko
Kl I d grupa prof. Cholewicza na 4 lekcji ma okienko
Kl I d po 5 lekcji idzie do domu
Kl II a przychodzi na 3 lekcję
Kl II a po 6 lekcji idzie do domu
Kl II e przychodzi na 2 lekcję
Kl I c na 3 lekcji ma okienko
Kl I e na 1 lekcji ma biologię
Kl I b na 7 lekcji ma okienkoUWAGA
Kl I c wychodzi pod opieką nauczycieli na 3-6 lekcji
Klasy mające okienka idą do bufetu lub czytelni.

Nauczyciele nieobecni: G.Cholewicz, P.Rudecki, J.Brożyna-Stępniak,
A.Muchowska, E.Wołkowska, Z.Trzonkowska, J.Pulkowska,Logowanie