Inauguracja roku szkolnego w Dubois

Już po raz siedemdziesiąty drugi w historycznych murach auli I Liceum Ogólnokształcącego odbyła się inauguracja roku szkolnego, tym razem - wyjątkowo - 4 września.

Rok szkolny 2017/2018 rozpoczęło 547 uczniów, którzy podczas akademii – wraz z zaproszonymi gośćmi i rodzicami – wysłuchali przemówień, m. in. dyrektora Rafała Janusa - oraz występów artystycznych szkolnej grupy wokalnej „Cantabile”, która działa pod batutą pani prof. Marii Dąbrowskiej.

Pierwszoklasiści przysięgę ślubowania złożyli w samo południe. Tę uroczystość uświetnił swoją obecnością m.in. senator RP - p. Piotr Zientarski, radny Rady Miejskiej - p. Leopold Ostrowski oraz Przewodniczący Towarzystwa Wychowanków, Wychowawców i Przyjaciół I LO - p. Lesław Mytnik wraz z absolwentami.

Idąc tropem słów dyrektora Janusa, życzymy wszystkim uczniom owocnej nauki w rozpoczynającym się dziś roku szkolnym oraz podążania śladami postaci, które widnieją na witrażach auli: Mikołaja Kopernika, Jana Heweliusza i Karola Darwina.

Terminy egzaminów poprawkowych

27.08. 2018, godz. 9.00  - matematyka, język polski, język francuski
28.08.2018, godz. 9.00 - język polski (dla uczniów klasy III, którzy zdają egzamin z matematyki 27 sierpnia), historia, język angielski

Szczegółowy harmonogram egzaminów jest dostępny w sekretariacie.

Słonecznych i radosnych wakacji