Inauguracja roku szkolnego w Dubois

Już po raz siedemdziesiąty drugi w historycznych murach auli I Liceum Ogólnokształcącego odbyła się inauguracja roku szkolnego, tym razem - wyjątkowo - 4 września.

Rok szkolny 2017/2018 rozpoczęło 547 uczniów, którzy podczas akademii – wraz z zaproszonymi gośćmi i rodzicami – wysłuchali przemówień, m. in. dyrektora Rafała Janusa - oraz występów artystycznych szkolnej grupy wokalnej „Cantabile”, która działa pod batutą pani prof. Marii Dąbrowskiej.

Pierwszoklasiści przysięgę ślubowania złożyli w samo południe. Tę uroczystość uświetnił swoją obecnością m.in. senator RP - p. Piotr Zientarski, radny Rady Miejskiej - p. Leopold Ostrowski oraz Przewodniczący Towarzystwa Wychowanków, Wychowawców i Przyjaciół I LO - p. Lesław Mytnik wraz z absolwentami.

Idąc tropem słów dyrektora Janusa, życzymy wszystkim uczniom owocnej nauki w rozpoczynającym się dziś roku szkolnym oraz podążania śladami postaci, które widnieją na witrażach auli: Mikołaja Kopernika, Jana Heweliusza i Karola Darwina.

Zajęcia Koła Młodych Talentów

W dniach 14-16 listopada zajęcia Koła Młodych Talentów z p. Pawłem Rudeckim nie odbędą się.

Zmiany w planie na czwartek 8.11.2018r.

Kl II a grupa prof. Grabowskiej na 4 lekcji ma okienko
Kl III b grupa prof. Grabowskiej na 5 lekcji ma okienko
Kl I b grupa prof. Grabowskiej na 6 lekcji ma okienko
Kl I c grupa prof. Grabowskiej po 6 lekcji idzie do domu