Inauguracja roku szkolnego w Dubois

Już po raz siedemdziesiąty drugi w historycznych murach auli I Liceum Ogólnokształcącego odbyła się inauguracja roku szkolnego, tym razem - wyjątkowo - 4 września.

Rok szkolny 2017/2018 rozpoczęło 547 uczniów, którzy podczas akademii – wraz z zaproszonymi gośćmi i rodzicami – wysłuchali przemówień, m. in. dyrektora Rafała Janusa - oraz występów artystycznych szkolnej grupy wokalnej „Cantabile”, która działa pod batutą pani prof. Marii Dąbrowskiej.

Pierwszoklasiści przysięgę ślubowania złożyli w samo południe. Tę uroczystość uświetnił swoją obecnością m.in. senator RP - p. Piotr Zientarski, radny Rady Miejskiej - p. Leopold Ostrowski oraz Przewodniczący Towarzystwa Wychowanków, Wychowawców i Przyjaciół I LO - p. Lesław Mytnik wraz z absolwentami.

Idąc tropem słów dyrektora Janusa, życzymy wszystkim uczniom owocnej nauki w rozpoczynającym się dziś roku szkolnym oraz podążania śladami postaci, które widnieją na witrażach auli: Mikołaja Kopernika, Jana Heweliusza i Karola Darwina.

Zmiany w planie na piątek 8.12.2017r.

Kl I a na 6 lekcji ma wychowanie do życia w rodzinie
Kl III f grupa prof. Deski przychodzi na 2 lekcję
Kl I e grupa prof. Deski przychodzi na 3 lekcję
Kl II a grupa prof. Glińskiej na 3 lekcji ma j.ang. z prof. Sosnowską

Klasy drugie kończą lekcje 4 godziną lekcyjną.

Nauczyciele nieobecni : M. Glińska, A.Deska