Informacje o projekcie

INFORMACJA O PROJEKCIE

Od września 2017r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. St. Dubois w Koszalinie realizowany jest projekt „Wsparcie na starcie”. Projekt kierowany jest do uczniów oraz nauczycieli I LO im. St. Dubois.

Zasadniczym celem projektu jest rozwijanie zainteresowań uczniów związanych z projektowaniem i programowaniem oraz podniesienie kompetencji cyfrowych uczniów, a co za tym idzie wyników osiąganych przez uczniów w egzaminach zewnętrznych z informatyki. Celem projektu jest też zachęcanie młodzieży do częstszego  wybierania informatyki na egzaminie maturalnym.

• W ramach projektu uczniowie klas I (16 osób) otrzymają wsparcie w postaci zajęć z programowania.

• W ramach projektu uczniowie klas II i III (16 osób) otrzymają wsparcie w postaci:

• Zajęć z programowania;

• Dodatkowych zajęć przygotowujących do matury z informatyki.

• W ramach projektu nauczyciele otrzymają wsparcie w postaci szkoleń z zakresu TIK oraz specjalistycznych szkoleń kierunkowych.

Dodatkowo wszyscy uczniowie zakwalifikowani do projektu zostaną objęci indywidualnym i grupowym doradztwem zawodowym.

W ramach projektu zostaną stworzone dwie nowoczesne pracownie komputerowe z 16 stanowiskami każda. Dodatkowo szkoła pozyska drukarki 3D wraz z oprogramowaniem oraz wizualizery i tablice multimedialne wraz z projektorami.

Projekt „Wsparcie na starcie!” współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach

Działania 8.4. Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020

Zajęcia Koła Młodych Talentów

W dniach 14-16 listopada zajęcia Koła Młodych Talentów z p. Pawłem Rudeckim nie odbędą się.

Zmiany w planie na czwartek 8.11.2018r.

Kl II a grupa prof. Grabowskiej na 4 lekcji ma okienko
Kl III b grupa prof. Grabowskiej na 5 lekcji ma okienko
Kl I b grupa prof. Grabowskiej na 6 lekcji ma okienko
Kl I c grupa prof. Grabowskiej po 6 lekcji idzie do domu