Informacje o projekcie

INFORMACJA O PROJEKCIE

Od września 2017r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. St. Dubois w Koszalinie realizowany jest projekt „Wsparcie na starcie”. Projekt kierowany jest do uczniów oraz nauczycieli I LO im. St. Dubois.

Zasadniczym celem projektu jest rozwijanie zainteresowań uczniów związanych z projektowaniem i programowaniem oraz podniesienie kompetencji cyfrowych uczniów, a co za tym idzie wyników osiąganych przez uczniów w egzaminach zewnętrznych z informatyki. Celem projektu jest też zachęcanie młodzieży do częstszego  wybierania informatyki na egzaminie maturalnym.

• W ramach projektu uczniowie klas I (16 osób) otrzymają wsparcie w postaci zajęć z programowania.

• W ramach projektu uczniowie klas II i III (16 osób) otrzymają wsparcie w postaci:

• Zajęć z programowania;

• Dodatkowych zajęć przygotowujących do matury z informatyki.

• W ramach projektu nauczyciele otrzymają wsparcie w postaci szkoleń z zakresu TIK oraz specjalistycznych szkoleń kierunkowych.

Dodatkowo wszyscy uczniowie zakwalifikowani do projektu zostaną objęci indywidualnym i grupowym doradztwem zawodowym.

W ramach projektu zostaną stworzone dwie nowoczesne pracownie komputerowe z 16 stanowiskami każda. Dodatkowo szkoła pozyska drukarki 3D wraz z oprogramowaniem oraz wizualizery i tablice multimedialne wraz z projektorami.

Projekt „Wsparcie na starcie!” współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach

Działania 8.4. Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020

Zmiany w planie na piątek 8.12.2017r.

Kl I a na 6 lekcji ma wychowanie do życia w rodzinie
Kl III f grupa prof. Deski przychodzi na 2 lekcję
Kl I e grupa prof. Deski przychodzi na 3 lekcję
Kl II a grupa prof. Glińskiej na 3 lekcji ma j.ang. z prof. Sosnowską

Klasy drugie kończą lekcje 4 godziną lekcyjną.

Nauczyciele nieobecni : M. Glińska, A.Deska