"Kulturalne czwartki" powróciły do Dubois

Niezwykłym wydarzeniem ostatnich dni w I Liceum Ogólnokształcącym był „Przedświąteczny wieczór refleksyjno-muzyczny” zorganizowany przez Radę Samorządu Uczniowskiego 14 grudnia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Był to także pierwszy po kilkuletniej przerwie „Kulturalny czwartek”-impreza artystyczna, która daje uczniom Dubois możliwość zaprezentowania swoich talentów szerszej publiczności.

Czwartkowy wieczór - na który licznie przybyli uczniowie, rodzice oraz nauczyciele – rozpoczęła Iga Kostecka, która zagrała autorską wersję pianistyczną „Cichej nocy” w tonacji jazzowej. Część artystyczna – którą poprowadzili: Natalia Lewińska i Antoni Majewski – przybliżyła przybyłym gościom idee głównych symboli Bożego Narodzenia oraz historię celebracji Nocy Narodzenia Pańskiego. Była ona przeplatana tematycznymi utworami, które wykonali uczniowie naszej szkoły: Aleksandra Cholewicz, „Ukulele team” – Klaudia Pawlukowicz i Martyna Strach, Sandra Chwała oraz Igor Kowalczyk z Szkolnego Zespołu Wokalnego p. Marii Dąbrowskiej, a także Zuzanna Mrożek. Ta ostatnia zaprezentowała ponadczasowy utwór pt. „Hallelujah”, podczas którego ukazano zdjęcia ofiar działań wojennych w Syrii i innych krajach Bliskiego Wschodu.

Główna refleksja spotkania, dotycząca postrzegania w uchodźcy drugiego człowieka, była także okazją do przeprowadzenia zbiórki przez RSU na akcję UNICEF-u „Prezent bez pudła”. Dzięki hojności gości „Kulturalnego czwartku” Rada zakupiła 120 szczepionek przeciw polio, które uchronią niezliczone ludzkie istnienia przed śmiercią.

Wieczór zwieńczył recital zespołu „GaRo”, w którym zagrali: Jan Sobolewski z Dubois oraz gościnnie: Hubert Zmuda-Trzebiatkowski z Zespołu Szkół nr 7 i Karol Nowakowski z Computer College. Rockowy zespół wykonał trzy piosenki, które zaśpiewała Sandra Wojtkiewicz.

Organizatorom i czuwającym nad wszystkim opiekunkom: p. Iwonie Mielczarek i p. Agnieszce Naszydłowskiej dziękujemy za wspaniałą imprezę!

Zdjęcia z imprezy zobacz tutaj: flickr

Zmiany w planie na piątek 20.04.2018r.

Kl I c przychodzi na 3 lekcję
Kl I c po 5 lekcji idzie do domu