Wizyta uczniów Dubois w Ambasadzie Niemiec

Uczniowie Dubois przygotowujący się do egzaminu DSD pod opieką prof. Patrycji Borowskiej i prof. Izabeli Kowalskiej oraz pan dyrektor Rafał Janus odwiedzili Ambasadę Niemiecką w Warszawie. Wizyta odbyła się z okazji 25-lecia dobrego sąsiedztwa polsko-niemieckiego dniach 13-14.12.2017 r.

Pierwszy dzień wizyty rozpoczęły przemówienia ministra pełnomocnego, Manfreda Huterera, dyrektora naszego liceum, pana Rafała Janusa oraz przedstawiciela uczniów - Wojciecha Szwałka. Następnie uczniowie aktywnie uczestniczyli w warsztatach niemieckich, podczas których odbyły się m.in. rozmowy na temat współpracy polsko-niemieckiej. Wieczorem nie mogło zabraknąć uroczystej kolacji, która dała możliwość zintegrowania się z uczniami z innych miast (m.in. Poznania i Gdańska). Następnego dnia uczestnicy spotkania zwiedzili Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Dzięki temu krótkiemu, ale jakże intensywnemu wyjazdowi, uczniowie mogli nie tylko zwiedzić ciekawe miejsca i poszerzyć wiedzę na temat wybranych aspektów stosunków polsko-niemieckich, ale także doskonalić język niemiecki oraz poznać nowych rówieśników.

Zdjęcia zobacz tutaj: flickr

Terminy egzaminów poprawkowych

27.08. 2018, godz. 9.00  - matematyka, język polski, język angielski, język francuski
28.08.2018, godz. 9.00 - język polski i  język angielski (dla uczniów klasy III, którzy zdają egzamin z matematyki 27 sierpnia), historia

Szczegółowy harmonogram egzaminów jest dosępny w sekretariacie.

Słonecznych i radosnych wakacji