Tydzień Hospicyjny w Dubois

Szkolny Klub Wolontariusza w ramach swojej działalności na rzecz Hospicjum im. Makysmiliana Kolbego w Koszalinie przeprowadził w naszym liceum w dniach 9-11 kwietnia akcję charytatywną.  W ramach „Tygodnia Hospicyjnego”  wolontariusze I LO zorganizowali m.in. kiermasz paczek- niespodzianek, mecz piłki siatkowej uczniowie-nauczyciele (zakończony wygraną uczniów 2:1), kawiarenkę serwującą sałatki, soki oraz pączki i ciastka ze „Starej Pączkarni” czy „Niedźwiadka”. Dużym zainteresowanie cieszyła się też licytacja bezcennych fantów, wśród których znalazły się np.: nieprzygotowanie dla całej klasy od prof. Krośko, sernik prof. Rudeckiego czy chleb prof. Klebana.

Do akcji włączył się również Samorząd I LO, który pod okiem p. Naszydłowskiej zorganizował w środę 11 kwietnia Wielki Koncert Charytatywny. Podczas imprezy wystąpili uczniowie naszej szkoły:  Alicja Harłacz, Alan Królasik, Jan Rynkowski, Aleksandra Sobieraj, Iga Kostecka i inni.

Ponadto, przez cały tydzień pracownicy hospicjum organizowali dla klas pierwszych warsztaty, które miały na celu kształcenie młodych osób na temat działalności charytatywnej oraz wyjaśnienie wątpliwości, stereotypów związanych z  tego typu instytucjami.

Dzięki pracy wolontariuszy z Dubois: Lilianie Grochowskiej i Aleksandrze Cholewicz (głównych organizatorek) oraz  Sandrze Szymkowicz, Hannie Szymczak, Kaliksie Bucholc, Mateuszowi Basarabowi, Miłoszowi Sroczyńskiemu, Natalii Kierkosz, Wiktorii Wojcieszek, Zuzannie Mrożek, Natalii Lewińskiej, Natalii Seńcio i czuwającej nad wszystkim szkolnej pedagog Julii Siewruk, udało się podczas akcji zebrać kwotę powyżej 5500 zł, która zostanie przekazana Hospicjum im. Maksymiliana Kolbego w Koszalinie.

Wszystkim zaangażowanym w akcję dziękujemy za hojność.

Zebranie tak wysokiej sumy nie byłoby jednak możliwe bez zaangażowania w akcję wszystkich hojnych darczyńców- uczniów i nauczycieli.

Wszystkim serdecznie dziękujemy!

Zmiany w planie na piątek 30.11.2018r.

Kl II d na 1 lekcji ma wychowanie do życia w rodzinie
Kl III c na 2 lekcji ma wychowanie do życia w rodzinie
Kl III a na 2 i 3 lekcji ma wychowanie do życia w rodzinie
Kl I a na 5 lekcji ma wychowanie do życia w rodzinie
Kl I e grupa prof. Bartosiak po 5 lekcji idzie do domu
Kl II a grupa prof. Deski na 4 lekcji ma j.angielski
Kl II c na 4 lekcji ma WF zamiast 7 lekcji
Kl III e grupa prof. Grabowskiej idzie do domu po 6 lekcji
Kl II f na 3 lekcji ma okienko
Kl I b grupa prof. Borowskiej na 4 lekcji ma okienko

Wszystkie klasy II za wyjątkiem klasy II B idą dekorować sale po 5 lekcji.

Nauczyciele nieobecni: . P.Borowska, P.Rudecki, A.Grabowska
E.Bartosiak