Sukces naszych uczniów na olimpiadzie polonistycznej

Nasi uczniowie i tym razem nie zawiedli! W XVLIII Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego w Warszawie zdobyli aż pięć tytułów finalistów. Marta Matusiak z II f (zeszłoroczna finalistka), Dominika Brygała i Jakub Kornacki z III g, Ewa Jakubowska z II b (klasa matematyczna!) oraz Jan Bąk z II a (klasa matematyczna!) znaleźli się w gronie najlepszych 180 uczestników z Polski. Dodatkowo Marta i Dominika wraz z 84. najlepszymi trafiły do ścisłego finału ustnego, który odbywał się w siedzibie Polskiej Akademii Nauk i Instytutu Badań Literackich.

W ten sposób tegoroczni finaliści dołączyli do grona  tych, którzy w całej historii naszej szkoły zdobyli aż 60 (!) tytułów laureatów i finalistów polonistycznych zmagań. Uczestników wszystkich edycji chyba nie bylibyśmy już w stanie zliczyć. Jak określił to jeden z członków Komitetu Głównego OLIJP, nasza szkoła stała się "lokalną perełką" tej olimpiady.

Oczywiście olimpiada to nie tylko egzaminy pisemne i ustne. Nasi uczniowie wraz z uczestnikami z II LO w Koszalinie i I LO w Szczecinku zwiedzali Muzeum Żydów Polskich POLIN, byli na głośnym spektaklu "Kilka trudnych słów po polsku" w reżyserii M. Smolar (Teatr Polski), zwiedzali Warszawę śledząc ślady bohaterów "Lalki". Mieli też okazję spotkać absolwentów naszej szkoły (wcześniej również finalistów i laureatów tej olimpiady) oraz uczestników Olimpiady Filozoficznej.

Serdecznie gratulujemy wszystkim finalistom i ich opiekunom (prof. Joannie Brożynie - Stępniak i Tomaszowi Stępniakowi) i zachęcamy do do uczestnictwa w kolejnych edycjach tej olimpiady i podtrzymania wspaniałej, wieloletniej tradycji naukowej.

Zmiany w planie na piątek 30.11.2018r.

Kl II d na 1 lekcji ma wychowanie do życia w rodzinie
Kl III c na 2 lekcji ma wychowanie do życia w rodzinie
Kl III a na 2 i 3 lekcji ma wychowanie do życia w rodzinie
Kl I a na 5 lekcji ma wychowanie do życia w rodzinie
Kl I e grupa prof. Bartosiak po 5 lekcji idzie do domu
Kl II a grupa prof. Deski na 4 lekcji ma j.angielski
Kl II c na 4 lekcji ma WF zamiast 7 lekcji
Kl III e grupa prof. Grabowskiej idzie do domu po 6 lekcji
Kl II f na 3 lekcji ma okienko
Kl I b grupa prof. Borowskiej na 4 lekcji ma okienko

Wszystkie klasy II za wyjątkiem klasy II B idą dekorować sale po 5 lekcji.

Nauczyciele nieobecni: . P.Borowska, P.Rudecki, A.Grabowska
E.Bartosiak