Sukces naszych uczniów na olimpiadzie polonistycznej

Nasi uczniowie i tym razem nie zawiedli! W XVLIII Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego w Warszawie zdobyli aż pięć tytułów finalistów. Marta Matusiak z II f (zeszłoroczna finalistka), Dominika Brygała i Jakub Kornacki z III g, Ewa Jakubowska z II b (klasa matematyczna!) oraz Jan Bąk z II a (klasa matematyczna!) znaleźli się w gronie najlepszych 180 uczestników z Polski. Dodatkowo Marta i Dominika wraz z 84. najlepszymi trafiły do ścisłego finału ustnego, który odbywał się w siedzibie Polskiej Akademii Nauk i Instytutu Badań Literackich.

W ten sposób tegoroczni finaliści dołączyli do grona  tych, którzy w całej historii naszej szkoły zdobyli aż 60 (!) tytułów laureatów i finalistów polonistycznych zmagań. Uczestników wszystkich edycji chyba nie bylibyśmy już w stanie zliczyć. Jak określił to jeden z członków Komitetu Głównego OLIJP, nasza szkoła stała się "lokalną perełką" tej olimpiady.

Oczywiście olimpiada to nie tylko egzaminy pisemne i ustne. Nasi uczniowie wraz z uczestnikami z II LO w Koszalinie i I LO w Szczecinku zwiedzali Muzeum Żydów Polskich POLIN, byli na głośnym spektaklu "Kilka trudnych słów po polsku" w reżyserii M. Smolar (Teatr Polski), zwiedzali Warszawę śledząc ślady bohaterów "Lalki". Mieli też okazję spotkać absolwentów naszej szkoły (wcześniej również finalistów i laureatów tej olimpiady) oraz uczestników Olimpiady Filozoficznej.

Serdecznie gratulujemy wszystkim finalistom i ich opiekunom (prof. Joannie Brożynie - Stępniak i Tomaszowi Stępniakowi) i zachęcamy do do uczestnictwa w kolejnych edycjach tej olimpiady i podtrzymania wspaniałej, wieloletniej tradycji naukowej.

Zmiany w planie na piątek 20.04.2018r.

Kl I c przychodzi na 3 lekcję
Kl I c po 5 lekcji idzie do domu