Pożegnanie klas trzecich, jakiego jeszcze nie było

„Chwilo trwaj, jesteś piękna” – cytatem z „Fausta” Goethego, Dyrektor Rafał Janus rozpoczął wczorajszą ceremonię zakończenia roku szkolnego klas III.

190 tegorocznych abiturientów poszerzyło grono absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Dubois w Koszalinie.

Uroczystość miała w tym roku wyjątkowy, międzynarodowy, charakter. Zapoczątkowała ją dwujęzyczna (angielska i niemiecka) inscenizacja fragmentów „Fausta” Goethego w reżyserii Torstena Münchowa, zwieńczona „Odą do radości” – hymnem Unii Europejskiej – mistrzowskiego wykonania Adama Vogelsingera. Zakończenie klas III rocznika 2018 uświetnili swoją obecnością przedstawiciele obu izb polskiego parlamentu, władz samorządowych, uczelni wyższych, duchowieństwa, Jerzy Gajzler - dyrektor ośrodka Alliance Française w Gdańsku oraz gość honorowy: Konsul Generalna Republiki Federalnej Niemiec w Gdańsku – Cornelia Pieper.

Rada Pedagogiczna I LO szczególnie uhonorowała dwie uczennice. W geście uznania za wybitne wyniki w nauce oraz uzyskanie najwyższej średniej ocen (5,33), nagrodę „Absolwenta- Prymusa 2018” otrzymała Weronika Wróbel, zaś tytuł „Absolwenta Roku 2018” przypadł byłej przewodniczącej Rady Samorządu Uczniowskiego – Carolinie Szcześniak. Podziękowano olimpijczykom, sportowcom, rodzicom oraz osobom angażującym się społecznie i charytatywnie.

Podczas ceremonii wręczono także certyfikaty językowe DSD II, które rokrocznie – co podkreślała Pani Konsul w swoim przemówieniu – uczniowie koszalińskiego Dubois zdają na najwyższym poziomie. Także uczniowie uczący się języka francuskiego w naszej szkole odebrali wczoraj swoje certyfikaty DELF.

Uroczystość zakończyła część artystyczna, podczas której obecni na zakończeniu mogli wysłuchać utworów Chopina w wykonaniu Igi Kosteckiej oraz recitalu grupy wokalnej p. Marii Dąbrowskiej.

Wszystkim Absolwentom gratulujemy, za wszystko dziękujemy, a także gorąco trzymamy kciuki za powodzenie podczas egzaminów maturalnych!

Więcej zdjęć tutaj: flickr

Terminy egzaminów poprawkowych

27.08. 2018, godz. 9.00  - matematyka, język polski, język francuski
28.08.2018, godz. 9.00 - język polski (dla uczniów klasy III, którzy zdają egzamin z matematyki 27 sierpnia), historia, język angielski

Szczegółowy harmonogram egzaminów jest dostępny w sekretariacie.

Słonecznych i radosnych wakacji