Pożegnanie klas trzecich, jakiego jeszcze nie było

„Chwilo trwaj, jesteś piękna” – cytatem z „Fausta” Goethego, Dyrektor Rafał Janus rozpoczął wczorajszą ceremonię zakończenia roku szkolnego klas III.

190 tegorocznych abiturientów poszerzyło grono absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Dubois w Koszalinie.

Uroczystość miała w tym roku wyjątkowy, międzynarodowy, charakter. Zapoczątkowała ją dwujęzyczna (angielska i niemiecka) inscenizacja fragmentów „Fausta” Goethego w reżyserii Torstena Münchowa, zwieńczona „Odą do radości” – hymnem Unii Europejskiej – mistrzowskiego wykonania Adama Vogelsingera. Zakończenie klas III rocznika 2018 uświetnili swoją obecnością przedstawiciele obu izb polskiego parlamentu, władz samorządowych, uczelni wyższych, duchowieństwa, Jerzy Gajzler - dyrektor ośrodka Alliance Française w Gdańsku oraz gość honorowy: Konsul Generalna Republiki Federalnej Niemiec w Gdańsku – Cornelia Pieper.

Rada Pedagogiczna I LO szczególnie uhonorowała dwie uczennice. W geście uznania za wybitne wyniki w nauce oraz uzyskanie najwyższej średniej ocen (5,33), nagrodę „Absolwenta- Prymusa 2018” otrzymała Weronika Wróbel, zaś tytuł „Absolwenta Roku 2018” przypadł byłej przewodniczącej Rady Samorządu Uczniowskiego – Carolinie Szcześniak. Podziękowano olimpijczykom, sportowcom, rodzicom oraz osobom angażującym się społecznie i charytatywnie.

Podczas ceremonii wręczono także certyfikaty językowe DSD II, które rokrocznie – co podkreślała Pani Konsul w swoim przemówieniu – uczniowie koszalińskiego Dubois zdają na najwyższym poziomie. Także uczniowie uczący się języka francuskiego w naszej szkole odebrali wczoraj swoje certyfikaty DELF.

Uroczystość zakończyła część artystyczna, podczas której obecni na zakończeniu mogli wysłuchać utworów Chopina w wykonaniu Igi Kosteckiej oraz recitalu grupy wokalnej p. Marii Dąbrowskiej.

Wszystkim Absolwentom gratulujemy, za wszystko dziękujemy, a także gorąco trzymamy kciuki za powodzenie podczas egzaminów maturalnych!

Więcej zdjęć tutaj: flickr

Zmiany w planie na piątek 30.11.2018r.

Kl II d na 1 lekcji ma wychowanie do życia w rodzinie
Kl III c na 2 lekcji ma wychowanie do życia w rodzinie
Kl III a na 2 i 3 lekcji ma wychowanie do życia w rodzinie
Kl I a na 5 lekcji ma wychowanie do życia w rodzinie
Kl I e grupa prof. Bartosiak po 5 lekcji idzie do domu
Kl II a grupa prof. Deski na 4 lekcji ma j.angielski
Kl II c na 4 lekcji ma WF zamiast 7 lekcji
Kl III e grupa prof. Grabowskiej idzie do domu po 6 lekcji
Kl II f na 3 lekcji ma okienko
Kl I b grupa prof. Borowskiej na 4 lekcji ma okienko

Wszystkie klasy II za wyjątkiem klasy II B idą dekorować sale po 5 lekcji.

Nauczyciele nieobecni: . P.Borowska, P.Rudecki, A.Grabowska
E.Bartosiak