Sukces naszych uczennic w konkursie "Młodzież debatuje"

Klaudia Dąbek i Paulina Kaczorowska znalazły się wśród ósemki najlepszych uczniów w Polsce, którzy 23.05.2018 walczyli podczas debat półfinałowych w konkursie „Jugend debattiert international” („Młodzież debatuje”) o prawo wystąpienia w finale. Obydwie osiągnęły sukces i w półfinale zmierzyły się z tematem: Czy w polskich szkołach powinno dopuścić się możliwość korzystania ze smartfonów podczas egzaminów pisemnych? Poziom był bardzo wysoki, a miejsca w finale tylko cztery. Jedno z nich zajęła Klaudia Dąbek, która 24.05.2018 podczas finałowej debaty ostatecznie zajęła drugie miejsce i we wrześniu wystąpi w finale międzynarodowym, który odbędzie się we wrześniu 2018 w Bratysławie. Zgodnie z zasadami konkursu dwójka najlepszych finalistów przechodzi do etapu międzynarodowego. W ogólnopolskim finale projektu „Jugend debattiert international” polscy uczniowie debatowali na temat: „Czy Polska powinna zmniejszyć subwencje dla górnictwa węglowego?”. Na uwagę zasługuje fakt, iż w tegorocznej edycji projektu wzięło udział ok. 2500 uczniów z 12 krajów. Brawo Klaudia! Trzymajmy za Ciebie kciuki!

Zmiany w planie na piątek 30.11.2018r.

Kl II d na 1 lekcji ma wychowanie do życia w rodzinie
Kl III c na 2 lekcji ma wychowanie do życia w rodzinie
Kl III a na 2 i 3 lekcji ma wychowanie do życia w rodzinie
Kl I a na 5 lekcji ma wychowanie do życia w rodzinie
Kl I e grupa prof. Bartosiak po 5 lekcji idzie do domu
Kl II a grupa prof. Deski na 4 lekcji ma j.angielski
Kl II c na 4 lekcji ma WF zamiast 7 lekcji
Kl III e grupa prof. Grabowskiej idzie do domu po 6 lekcji
Kl II f na 3 lekcji ma okienko
Kl I b grupa prof. Borowskiej na 4 lekcji ma okienko

Wszystkie klasy II za wyjątkiem klasy II B idą dekorować sale po 5 lekcji.

Nauczyciele nieobecni: . P.Borowska, P.Rudecki, A.Grabowska
E.Bartosiak