Zakończenie roku szkolnego w Dubois

Uczniowie i nauczyciele Dubois zakończyli wczoraj rok szkolny 2017/2018, który Dyrektor Rafał Janus porównał do pisania kolejnego rozdziału książki.

Bo to właśnie książka stała się motywem przewodnim wczorajszej uroczystości. Jak się okazuje, na tych kartach złotymi zgłoskami zapisali się m. in. uczniowie, którzy osiągnęli sukcesy w olimpiadach i konkursach przedmiotowych, zawodach sportowych oraz wysokie wyniki w nauce. Oprócz uczniów wzorowych i olimpijczyków wyróżnieni zostali także ci z wybitnymi zasługami na rzecz szkoły.Tytułem Prymuski Roku może poszczycić się Aleksandra Lisowska z klasy 2D z rekordową średnią 5,6. Uczniem Roku został z kolei Przewodniczący RSU - Dawid Jasiewicz z IIF, a tytuł Klasy Roku uzyskała kl. 2E. Cała szkoła spisała się równie dobrze, uzyskując ze średniej ocen mocną czwórkę.

Część artystyczną, inspirowaną wakacyjnym wypoczynkiem, zaaranżował szkolny zespół wokalny oraz prof. Tomasz Stępniak wraz z grupą teatralną, którzy wykonali „lekturowy” skecz specjalnie na tę okazję, zachęcając tym samym do „ambitnego” czytelnictwa, czym zwieńczyli szereg akcji czytelniczych w bieżącym roku. Mieliśmy też przyjemność wysłuchać utworów pianistycznych Zosi Mańczuk oraz Igi Kosteckiej, która wykonała utwór dedykowany odchodzącemu na emeryturę prof. Ryszardowi Pawelskiemu, któremu wszyscy zebrani w hali I LO uczniowie i nauczyciele podziękowali nie tylko bukietami kwiatów, ale też gromkimi brawami za wszystkie lata współpracy.

Zmiany w planie na środę 3.10.2018

Kl III d na 2 lekcji ma wychowanie do życia w rodzinie