Zakończenie roku szkolnego w Dubois

Uczniowie i nauczyciele Dubois zakończyli wczoraj rok szkolny 2017/2018, który Dyrektor Rafał Janus porównał do pisania kolejnego rozdziału książki.

Bo to właśnie książka stała się motywem przewodnim wczorajszej uroczystości. Jak się okazuje, na tych kartach złotymi zgłoskami zapisali się m. in. uczniowie, którzy osiągnęli sukcesy w olimpiadach i konkursach przedmiotowych, zawodach sportowych oraz wysokie wyniki w nauce. Oprócz uczniów wzorowych i olimpijczyków wyróżnieni zostali także ci z wybitnymi zasługami na rzecz szkoły.Tytułem Prymuski Roku może poszczycić się Aleksandra Lisowska z klasy 2D z rekordową średnią 5,6. Uczniem Roku został z kolei Przewodniczący RSU - Dawid Jasiewicz z IIF, a tytuł Klasy Roku uzyskała kl. 2E. Cała szkoła spisała się równie dobrze, uzyskując ze średniej ocen mocną czwórkę.

Część artystyczną, inspirowaną wakacyjnym wypoczynkiem, zaaranżował szkolny zespół wokalny oraz prof. Tomasz Stępniak wraz z grupą teatralną, którzy wykonali „lekturowy” skecz specjalnie na tę okazję, zachęcając tym samym do „ambitnego” czytelnictwa, czym zwieńczyli szereg akcji czytelniczych w bieżącym roku. Mieliśmy też przyjemność wysłuchać utworów pianistycznych Zosi Mańczuk oraz Igi Kosteckiej, która wykonała utwór dedykowany odchodzącemu na emeryturę prof. Ryszardowi Pawelskiemu, któremu wszyscy zebrani w hali I LO uczniowie i nauczyciele podziękowali nie tylko bukietami kwiatów, ale też gromkimi brawami za wszystkie lata współpracy.

Zmiany w planie na piątek 30.11.2018r.

Kl II d na 1 lekcji ma wychowanie do życia w rodzinie
Kl III c na 2 lekcji ma wychowanie do życia w rodzinie
Kl III a na 2 i 3 lekcji ma wychowanie do życia w rodzinie
Kl I a na 5 lekcji ma wychowanie do życia w rodzinie
Kl I e grupa prof. Bartosiak po 5 lekcji idzie do domu
Kl II a grupa prof. Deski na 4 lekcji ma j.angielski
Kl II c na 4 lekcji ma WF zamiast 7 lekcji
Kl III e grupa prof. Grabowskiej idzie do domu po 6 lekcji
Kl II f na 3 lekcji ma okienko
Kl I b grupa prof. Borowskiej na 4 lekcji ma okienko

Wszystkie klasy II za wyjątkiem klasy II B idą dekorować sale po 5 lekcji.

Nauczyciele nieobecni: . P.Borowska, P.Rudecki, A.Grabowska
E.Bartosiak