Dzień Edukacji Narodowej w Dubois

Pięknym wydarzeniem piątkowego popołudnia było zorganizowane w auli spotkanie byłych i obecnych nauczycieli z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Uroczystość rozpoczęły życzenia, które w imieniu społeczności uczniowskiej złożył przewodniczący RSU – Dawid Jasiewicz. Tuż po tym odbył się zorganizowany dla profesorów koncert wokalno-pianistyczny, podczas którego wystąpili: Magdalena Rygorowicz, Wiktoria Nowak, Zuzanna Mucha, Marta Czarnecka, Sandra Chwała, Iga Kostecka i Jan Dworakowski.

Podczas koncertu głos zabrał dyrektor I LO, Rafał Janus, który pogratulował ciału pedagogicznemu sukcesów, a także wyróżnił wybranych nauczycieli, przyznając im nagrody dyrektorskie. Nawiązując do przygotowanych przez samorząd uczniowskich życzeń w pokoju nauczycielskim, pan dyrektor podzielił się także swoją refleksją dotyczącą znaczenia słowa „mentor” – jak się okazało, wyraz ten ma różne odcienie znaczeniowe, co wywołało wśród obecnych pedagogów uśmiech na twarzy.

Złota Szkoła

Wyniki maturalne 2018