Apel dla Niepodległej

Zwieńczeniem szkolnych obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości był piątkowy uroczysty apel, w którym uczestniczyli uczniowie wszystkich klas wraz z nauczycielami.

O godzinie 11:11 wszyscy odśpiewali cztery zwrotki Hymnu, by w ten sposób uczcić wyjątkowy dzień i wziąć udział w ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej”.

Następnie wysłuchaliśmy fragmentów tekstów źródłowych związanych z wydarzeniami listopada 1918 roku. Tę oficjalną część zakończył swoim wystąpieniem dyrektor Rafał Janus, który zwrócił uwagę na wartość wspólnoty w tworzeniu współczesnego patriotyzmu.

W części artystycznej wystąpili uczniowie klasy I D, którzy zaprezentowali kolaż utworów o tematyce patriotycznej.

Na zakończenie wybrzmiała „Bogurodzica”, w wykonaniu chóru uczniów klasy 1 A.

Uczestnikom i organizatorom, panom: Tomaszowi Sołtysiakowi i Tomaszowi Stępniakowi dziękujemy za uroczyste podsumowanie szkolnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

Złota Szkoła

Wyniki maturalne 2018