Nasze uczennice na seminarium "Girls bite"

Seminarium ,,Girls bite” dofinansowane przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży odbyło się w ośrodku Kształcenia Młodzieży w Werftpfuhl/Werneuchen w dniach 3-10.02.2019.

Po raz kolejny wzięła w nim udział grupa uczennic z l LO, pod opieką profesor Ewy Bartosiak i VI LO z oddziałami gimnazjalnymi, pod opieką profesor Jolanty Stankowskiej oraz uczennice z Niemiec.

Każda z uczestniczek seminarium miała możliwość wziąć udział w warsztatach odpowiadających jej zainteresowaniom i rozwijających kreatywność, takich jak prowadzenie gazetki, tworzenie kosmetyków, zajęcia cyrkowe czy sitodruk. Podczas dyskusji poruszały również wiele ważnych tematów związanych z rolą kobiety w mediach, asertywnością oraz kształtujących pewność siebie. Podczas się wycieczki do Berlina dziewczyny z Dubois mogły lepiej poznać historię miasta oraz wziąć udział we wcześniej przygotowanej grze terenowej.

Złota Szkoła

Wyniki maturalne 2018