KOMUNIKAT DYREKTORA dla MATURZYSTÓW

Kochani,

jak wiecie, w I LO, tak jak w wielu szkołach w Polsce, trwa strajk, zajęcia nie odbywają się.

Dochodzą do mnie głosy w różnych formach (pytania, prośby, żądania, nawet groźby) świadczące o Waszym i Waszych Rodziców zaniepokojeniu sytuacją związaną z brakiem klasyfikacji końcowej – niezbędnej do tego, aby przystąpić do matury. Rzeczywiście, w zaplanowanym trybie i terminie klasyfikacja jest  w naszej szkole zagrożona.

Wiem jednak, że intencją strajkujących Nauczycieli nie jest zaszkodzenie Wam w drodze do uzyskania świadectwa dojrzałości. Dlatego wierzę, że w najbliższych dniach znajdziemy sposób, żeby te trudności przezwyciężyć.

Już teraz, niezależnie od terminu zakończenia strajku, zapraszam Was na uroczystość wieńczącą Waszą szkolną część życia  – spotkamy się w piątek, 26 kwietnia, o godz. 13.00, w auli I LO.

Szykujcie się do matury i nie przejmujcie się!

Rafał Janus

Egzamin poprawkowy