Uroczystość zakończenia roku szkolnego trzecioklasistów

„To by było tyle” - tak tegoroczni abiturienci, a od dzisiaj także absolwenci I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Dubois w Koszalinie, podsumowali swoją trzyletnią naukę podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego klas III.

W swoim przemówieniu – które zapoczątkowało ceremonię – dyrektor Rafał Janus dokonał podsumowania trzech minionych lat, które dobrze zapiszą się w historii koszalińskiego Dubois. Przemawiają za tym liczne sukcesy naukowe, sportowe i społeczne, które nie byłyby możliwe bez wsparcia nauczycieli – o czym mówił pan dyrektor i za czym przemawiały chociażby liczne bukiety kwiatów, wręczane przez uczniów profesorom w geście podziękowań.

Spośród 174 tegorocznych maturzystów, którzy poszerzą grono absolwentów I LO, uhonorowano najlepszych uczniów i sportowców. Wręczono także tytuły: „Absolwent-Prymus Roku 2019” trafił w ręce Aleksandry Lisowskiej z klasy IIId (średnia ocen 5,33!), zaś „Absolwent Roku 2019” przypadł byłemu przewodniczącemu RSU Dawidowi Jasiewiczowi z klasy IIIf.

Po wysłuchaniu słów pożegnania przewodniczącego RSU - Jakuba Waliszewskiego, swoje certyfikaty DSD II odebrali uczniowie, którzy kilka miesięcy temu przystąpili do tego egzaminu po kilkuletniej intensywnej nauce.

Uroczystość, którą zorganizowali nauczyciele: Katarzyna Sapieja i Tomasz Stępniak, zwieńczyła część artystyczna – recital zespołu wokalnego p. Marii Dąbrowskiej.

Wszystkim absolwentom gratulujemy, za wszystko dziękujemy, a także gorąco trzymamy kciuki za powodzenie podczas egzaminów maturalnych!

Złota Szkoła

Wyniki maturalne 2018