Festiwal Teatrów Francuskojęzycznych Szkół Średnich

Po raz kolejny I Liceum Ogólnokształcące przy współpracy z ambasadą Republiki Francuskiej w Polsce i Centrum Kultury 105 zorganizowało Ogólnopolski Festiwal Teatrów Francuskojęzycznych Szkół Średnich.

Tegoroczny festiwal gościł dziesięć grup teatralnych z Polski, które brały udział w trwającym trzy dni konkursie oraz jedną grupę z Francji z Montaign ze spektaklem pozakonkursowym.

Jury w składzie: Pascal Schaller, Magda Kasprzak, Krzysztof Rotnicki i Philippe Segura wyłoniło zwycięzców tegorocznego festiwalu:

I miejsce- XIII LO w Łodzi ( spektakl "Szkoła diabła")

II miejsce- II LO w Poznaniu ( spektakl "Bez powodu")

III miejsce- I LO w Koszalinie ( spektakl "Publiczność zwymyślana")

Zarówno organizatorzy, jak i uczestnicy konkursu podkreślali konieczność kontynuowania tradycji festiwalu oraz wysoki poziom językowy i artystyczny tegorocznego przedsięwzięcia kulturalnego

Gratulujemy sukcesu!

Uwaga uczestnicy zajęć Koła Młodych Talentów!

Zajęcia Koła Młodych Talentów z biologii w poniedziałek (21 stycznia) są odwołane. Zajęcia Koła Młodych talentów z języka polskiego w poniedziałek i w środę (21 i 23 stycznia) są odwołane.

Zmiany w planie na wtorek 22.01.2019r.

Kl I e na 2 lekcji ma wychowanie do życia w rodzinie
Kl I d na 4 lekcji ma wychowanie do życia w rodzinie