Festiwal Teatrów Francuskojęzycznych Szkół Średnich

Po raz kolejny I Liceum Ogólnokształcące przy współpracy z ambasadą Republiki Francuskiej w Polsce i Centrum Kultury 105 zorganizowało Ogólnopolski Festiwal Teatrów Francuskojęzycznych Szkół Średnich.

Tegoroczny festiwal gościł dziesięć grup teatralnych z Polski, które brały udział w trwającym trzy dni konkursie oraz jedną grupę z Francji z Montaign ze spektaklem pozakonkursowym.

Jury w składzie: Pascal Schaller, Magda Kasprzak, Krzysztof Rotnicki i Philippe Segura wyłoniło zwycięzców tegorocznego festiwalu:

I miejsce- XIII LO w Łodzi ( spektakl "Szkoła diabła")

II miejsce- II LO w Poznaniu ( spektakl "Bez powodu")

III miejsce- I LO w Koszalinie ( spektakl "Publiczność zwymyślana")

Zarówno organizatorzy, jak i uczestnicy konkursu podkreślali konieczność kontynuowania tradycji festiwalu oraz wysoki poziom językowy i artystyczny tegorocznego przedsięwzięcia kulturalnego

Gratulujemy sukcesu!

Zajęcia Językowej Zerówki

Dnia 21, 26 i 28 września zajęcia "językowej zerówki" z j. niemieckiego (dla uczniów gimnazjum) nie odbędą się.

Zmiany w planie na czwartek 21.09.2017r.

Kl III d grupa prof. Kowalskiej przychodzi na 3 lekcję
Kl II b grupa prof. Ebel przychodzi na 3 lekcję