Strona główna

Dni monarchii brytyjskiej w I LO

  Co łączy angielską herbatę, Beatlesów i perukę Królowej Victorii? Historycznie pewnie niewiele mają wspólnego, ale w naszej szkole były rozpoznawalnymi symbolami Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. W tym roku bowiem tematem przewodnim Dni Języka Angielskiego była monarchia brytyjska. Trzydniowe święto imprez rozpoczęło się 17 marca otwarciem kawiarenki „Beatlemania Cafe”, gdzie można było zjeść angielskie tosty i ciasteczka według tradycyjnych królewskich receptur. A popijając Earl Grey’a posłuchać muzyki Beatlesów, sprawdzić swoją wiedzę w quizie i przekonać się, jaki związek z brytyjską monarchią mają ci legendarni muzycy. 
  Po tak lekkim i smakowitym wstępie, wszyscy uczniowie klas pierwszych, zamiast zdobywać wiedzę w ojczystym języku, zasiedli ochoczo w auli aby wysłuchać, kto z brytyjskich monarchów był najokrutniejszy, kto świetnie przemawiał a kto był waleczny jak lew. Teatralne prezentacje w wykonaniu uczniów 2e (zabawne kostiumy, udana choreografia i dramaturgia!) były świetną lekcją historii Wielkiej Brytanii – i to po angielsku! Lekcja ta zakończyła się krótkim testem (w języku angielskim nieco lżej: quizem), który wygrała klasa 1 a i udowodniła, że słusznie nazywa się klasą ‘językową’. 
  Był też pokaz prezentacji multimedialnych w czwartej już edycji „The Speakers’ Corner”. W tym roku tzw. speakers (prelegenci) wypowiadali się na temat … angielskiej monarchii. Tradycyjnie Speakers’ Corner to miejsce, gdzie każdy może powiedzieć co tylko chce. Nie wolno jedynie obrażać królowej. U nas żadna królowa nie była obrażana, co więcej jedna była nawet bohaterką prezentacji. Największe zainteresowanie publiczności wzbudził multimedialny pokaz Zuzanny Golusińskiej i Pameli Samuelskiej z 2a, które udowodniły, że tytuły szlacheckie w dobie kapitalizmu i kryzysu wartości są gwarancją sukcesu i lepszej obsługi. Zdaniem nauczycielsko-uczniowskiego jury najciekawszą prezentację przygotował Tomasz Domański z 2 h, którego wystąpienie można określić angielskim słowem ‘impeccable’ (bez zarzutu). 
  Na zakończenie dni z monarchią akcent filmowy. Klasy językowe miały okazję podziwiać Cate Blanchett w roli walecznej Elżbiety I w filmie ‘Elizabeth: the Golden Age’. Ciekawe, czy ktoś przewidział zakończenie filmu? 
Long live the Queen!

 

Złota Szkoła 2017

Social Media

I love Dubois

 

Wyniki maturalne 2017

 

Kalendarz szkolny

Zmiany w planie

Zmiany w planie na piątek 20.04.2018r.


Kl I c przychodzi na 3 lekcję
Kl I c po 5 lekcji idzie do domu
Kl I b na 7 lekcji ma WOS zamiast 8 lekcji
Kl II c na 3 lekcji ma matematykę a na 4 lekcji j.angielski
Kl III f i III g grupa prof. Gromadzkiej na 6 lekcji ma okienko


UWAGA

Klasy mające okienka idą do bufetu lub czytelni.

Nauczyciele nieobecni : A.Gromadzka, G.Kordos-Parczewska

Logowanie