Uroczyste wręczenie swiadectw ukończenia szkoły

Absolwenci 2009 uroczyście zakończyli naukę w liceum. W piątek 24 kwietnia były gratulacje, nagrody, wyróżnienia i wystąpienia gości. Najważniejsi w tym dniu - już absolwenci Liceum Dubois - odebrali świadectwa i życzenia powodzenia na maturze. Pan Rafał Janus, dyrektor I LO przekonywał ich, "że warto mieć wybór" to nie tylko slogan reklamowy i aby korzystając z różnych możliwości, jakie daje dzisiejszy świat – dokonywali właściwych wyborów: kierunku studiów, zawodu, sposobu życia.

„Jak widzicie, w dekoracji tej sali znalazły się m.in. takie spore kłębki. Mają one – oczywiście – sens symboliczny. Jest to metafora Waszych osobowości: złożonych, kolorowych, czasem trochę pogmatwanych, ale jakże bogatych i w tym wszystkim pięknych.
Taki kłębek zbudowaliście – trochę z naszą pomocą – po to, by z niego korzystać przez całe życie, by go rozwijać i rozwijać, czasem gwałtownie, czasem powoli – przez całe życie.
Życzę Wam, aby te nici zaprowadziły Was dalej niż planujecie czy marzycie – najdalej jak można. W imieniu Grona Pedagogicznego życzę Wam mądrych i właściwych wyborów w całym dorosłym życiu.”

Decyzją Rady Pedagogicznej tytuł Absolwenta Roku 2009 otrzymała Anna Rogalska a tytuł Absolwenta-Prymusa Roku 2009 - Magdalena Witkowska.

Absolwenci 2009 w liczbach:

-253 uczniów I LO odebrało świadectwa ukończenia szkoły

-4,17 to średnia ocena ze wszystkich przedmiotów

-66 osób otrzymało świadectwa z wyróżnieniem

-70 osób odebrało nagrody książkowe

-rodzice 51 uczniów odebrali listy gratulacyjne

-12 absolwentów osiągnęło najwyższe sukcesy w olimpiadach przedmiotowych otrzymując tytuły laureata lub finalisty

-17 uczniów zdobyło indeksy w corocznym konkursie Politechniki Koszalińskiej Bieg po indeks

-grupa 19 osób uzyskała świetne wyniki w organizowanych przez I LO egzaminach języka niemieckiego DSD II i otrzymała certyfikaty.

Wyniki maturalne 2016

Zmiany w planie na środę 24.05.2017r.

Kl I b na 3 lekcji ma okienko
Kl I a grupa prof. Sapiei ma j. angielski na 4 i 5 lekcji