Zerówka

Co to jest „Zerówka”?

Jest to realizowany przez nas nieprzerwanie od  końca lat 90 program intensywnej nauki języka obcego dla uczniów III klasy gimnazjum uzdolnionych językowo, ambitnych, gotowych na wyzwania, którzy planują podjąć naukę w I LO i chcą w grupie międzyoddziałowej kontynuować  rozpoczęty kurs, aby w klasie maturalnej uzyskać certyfikat językowy. Sukcesy naszych nauczycielek germanistek prowadzących pierwsze grupy „zerowe”– Elżbiety Latzke oraz Bogusławy Hordyńskiej doprowadziły do uzyskania przez szkołę prawa  przeprowadzania egzaminów DSDII.

„Zerówka niemiecka” – I etap programu DSD

Jest to program intensywnej nauki języka niemieckiego  dla uczniów III gimnazjum, którzy rozwijają swoje umiejętności zdobyte w szkole macierzystej. Zajęcia  w wymiarze 4 lekcji tygodniowo odbywają się na terenie I LO 2 razy w tygodniu, w godzinach popołudniowych i są pierwszym etapem czteroletniego kursu prowadzącego do zdobycia certyfikatu językowego DSD II -poziom C1.

Zajęcia prowadzi wykwalifikowany i  doświadczony nauczyciel polski oraz nauczyciel niemiecki oddelegowany przez ZfA (Centralny Wydział Szkolnictwa Za Granicą) z siedzibą w Kȍln.

Czytaj: opinie uczniów o „Zerówce niemieckiej”

Zmiany w planie na piątek 30.11.2018r.

Kl II d na 1 lekcji ma wychowanie do życia w rodzinie
Kl III c na 2 lekcji ma wychowanie do życia w rodzinie
Kl III a na 2 i 3 lekcji ma wychowanie do życia w rodzinie
Kl I a na 5 lekcji ma wychowanie do życia w rodzinie
Kl I e grupa prof. Bartosiak po 5 lekcji idzie do domu
Kl II a grupa prof. Deski na 4 lekcji ma j.angielski
Kl II c na 4 lekcji ma WF zamiast 7 lekcji
Kl III e grupa prof. Grabowskiej idzie do domu po 6 lekcji
Kl II f na 3 lekcji ma okienko
Kl I b grupa prof. Borowskiej na 4 lekcji ma okienko

Wszystkie klasy II za wyjątkiem klasy II B idą dekorować sale po 5 lekcji.

Nauczyciele nieobecni: . P.Borowska, P.Rudecki, A.Grabowska
E.Bartosiak