Szkoła w stowarzyszeniach

Od początku lat dziewięćdziesiątych I LO należy do elitarnego Towarzystwa Szkół Twórczych, organizacji skupiającej trzydzieści najlepszych liceów polskich. Wymiana doświadczeń dyrektorów, nauczycieli i uczniów pozwala doskonalić metody i formy pracy, wprowadzać innowacje programowo-organizacyjne, podnosić jakość kształcenia. To dzięki współpracy w ramach TST Liceum Dubois m.in. utworzyło klasy o profilu dziennikarskim czy prawnym, organizuje kluby promocji talentów, prowadzi grupy uzdolnionych uczniów trzecich klas gimnazjalnych („zerówki”).

Z inicjatywy I LO powstało (zarejestrowane w 2004 r.) Stowarzyszenie Szkół Innowacyjnych Regionu Koszalińskiego, powołane w celu propagowania dobrej pracy edukacyjnej, wymiany doświadczeń, organizowania środowiskowego samokształcenia nauczycieli. Wśród współpracujących szkół znajdują się m.in. I LO z Kołobrzegu, I LO ze Szczecinka, Gimnazja nr 6 i 11 z Koszalina, gimnazja i szkoły podstawowe z Mścic, Mielna, Świdwina, Białogardu.

Członkostwo w Szkołach Stowarzyszonych UNESCO pozwala szkole podejmować inicjatywy o zasięgu międzynarodowym, realizować uniwersalne idee edukacyjne, propagować zasady wychowawcze zorientowane na tolerancję i otwartość na świat. W ostatnich latach liczne projekty realizowane były we współpracy z następującymi szkołami: Gymnasium Rahlstadt w Hamburgu (RFN), Illertall Gymnasium w Vöhringen (RFN), Lycee Paul Guerin w Niort (Francja), Ecole Secondaire w La Chaux-de-Fonds (Szwajcaria).

Zmiany w planie na piątek 30.11.2018r.

Kl II d na 1 lekcji ma wychowanie do życia w rodzinie
Kl III c na 2 lekcji ma wychowanie do życia w rodzinie
Kl III a na 2 i 3 lekcji ma wychowanie do życia w rodzinie
Kl I a na 5 lekcji ma wychowanie do życia w rodzinie
Kl I e grupa prof. Bartosiak po 5 lekcji idzie do domu
Kl II a grupa prof. Deski na 4 lekcji ma j.angielski
Kl II c na 4 lekcji ma WF zamiast 7 lekcji
Kl III e grupa prof. Grabowskiej idzie do domu po 6 lekcji
Kl II f na 3 lekcji ma okienko
Kl I b grupa prof. Borowskiej na 4 lekcji ma okienko

Wszystkie klasy II za wyjątkiem klasy II B idą dekorować sale po 5 lekcji.

Nauczyciele nieobecni: . P.Borowska, P.Rudecki, A.Grabowska
E.Bartosiak