Strona główna

Sport

Sport zawsze zajmował ważne miejsce w pracy szkoły, przez lata uczniowie Dubois odnosili sukcesy w niemal wszystkich dyscyplinach zarówno na arenie lokalnej, jak i w rywalizacji wojewódzkiej oraz ogólnopolskiej.

Nauczyciele wychowania fizycznego potrafią wzbudzić w młodzieży ducha sportowej rywalizacji, a także wykorzystać szczególne atuty szkoły: nowoczesną, wielofunkcyjną halę sportową , sąsiedztwo obiektów lekkoatletycznych KS Bałtyk, funkcjonowanie przy szkole Koszalińskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego.

Sami od lat organizują zawody o zasięgu ponadregionalnym, m.in. Ogólnopolski Turniej Koszykówki im. Lecha Żyły oraz Mistrzostwa Towarzystwa Szkół Twórczych.

Wyjątkowy sukces osiągnęło I LO w roku szkolnym 2004/2005, zdobywając drugie miejsce w województwie zachodniopomorskim w klasyfikacji generalnej mistrzostw szkół ponadgimnazjalnych.

Nasze sukcesy (w latach 2015-2016) to:

Lp.

Nazwa zawodów sportowych

Dyscyplina sportowa

Miejscowość

(w której odbyły się zawody)

Zajęte miejsce

Liczba uczniów

1.

Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych

Biegi Przełajowe(dz.)

Koszalin

I

15

2.

Biegi Przełajowe w Sztafetowych Biegach Przełajowych

Biegi Przełajowe(ch.)

Koszalin

V

15

3.

Mistrzostwa Powiatu w drużynowej LA

Lekkoatletyka(dz.)

Koszalin

I 14

4.

Mistrzostwa Powiatu w drużynowej LA

Lekkoatletyka(chł.)

Koszalin

II

14

5.

Mistrzostwa Powiatu w drużynowej LA - sztafety rozstawne

Lekkoatletyka(dz.)

Koszalin

 

 

6.

Mistrzostwa Powiatu w drużynowej LA-  sztafety rozstawne

Lekkoatletyka(chł.)

Koszalin

 

 

7.

Sztafeta szwedzka

Lekkoatletyka(dz.)

Koszalin

 

 

8.

Sztafeta Szwedzka

Lekkoatletyka(chł.)

Koszalin

 

 

9.

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej

Piłka ręczna(dz.)

Koszalin

II

12

10.

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej

Piłka ręczna (chł.)

Koszalin

udział

12

 

11.

Mistrzostwa Powiatu w koszykówce

Koszykówka (chł.)

Koszalin

I

12

12.

 

Mistrzostwa Powiatu w koszykówce

Koszykówka (dz.)

Koszalin

UDZIAŁ

12

13.

 

Mistrzostwa Regionu w koszykówce

Koszykówka (chł.)

Koszalin

I

12

14.

 

 Wojewódzka licealiada w koszykówce

Koszykówka(dz.)

Koszalin

 

 

15.

 

Mistrzostwa Powiatu w siatkówce

Siatkówka (dz.)

Koszalin

I 12

16.

 

Mistrzostwa Powiatu w siatkówce

Siatkówka(chł.)

Koszalin

udział

12

17.

 

Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym

Tenis stołowy (dz.)

Koszalin

II

2

18.

 

Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym

Tenis stołowy (chł.)

Koszalin

I

2

19.

 

Mistrzostwa Powiatu w Piłce nożnej

Piłka nożna(chł.)

Koszalin

UDZIAŁ

12

20.

Mistrzostwa Powiatu w Piłce nożnej

Piłka nożna (dz.)

Koszalin

IV

12

21.

Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w szachach.

Szachy

Koszalin

III

 

6

22. Mistrzostwa Woj. Zachodniopomorskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych LA dz. Tychowo XII  
23. Mistrzostwa Woj. Zachodniopomorskiego w Biegach Rozstawnych LA dz. Szczecin    
24 Mistrzostwa Okręgu w Piłce Siatkowej dziewcząt Piłka siatkowa (dz.) Koszalin udział 12

 

 

 

 

 

 

 

Nasze sukcesy (w latach 2014-2015) to:

Lp.

Nazwa zawodów sportowych

Dyscyplina sportowa

Miejscowość

(w której odbyły się zawody)

Zajęte miejsce

Liczba uczniów

1.

Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych

Biegi Przełajowe(dz.)

Koszalin

III

15

2.

Biegi Przełajowe w Sztafetowych Biegach Przełajowych

Biegi Przełajowe(ch.)

Koszalin

 VI

15

3.

Mistrzostwa Powiatu w drużynowej LA

Lekkoatletyka(dz.)

Koszalin

 I

14

4.

Mistrzostwa Powiatu w drużynowej LA

Lekkoatletyka(chł.)

Koszalin

 V

14

5.

Mistrzostwa Powiatu w drużynowej LA - sztafety rozstawne

Lekkoatletyka(dz.)

Koszalin

II

8

6.

Mistrzostwa Powiatu w drużynowej LA-  sztafety rozstawne

Lekkoatletyka(chł.)

Koszalin

IV

8

7.

Sztafeta szwedzka

Lekkoatletyka(dz.)

Koszalin

I

6

8.

Sztafeta Szwedzka

Lekkoatletyka(chł.)

Koszalin

IV

6

9.

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej

Piłka ręczna(dz.)

Koszalin

 III

12

10.

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej

Piłka ręczna (chł.)

Koszalin

III 

12

 

11.

Mistrzostwa Powiatu w koszykówce

Koszykówka (chł.)

Koszalin

I

24

12.

 

Mistrzostwa Powiatu w koszykówce

Koszykówka (dz.)

Koszalin

II

12

13.

 

Mistrzostwa Regionu w koszykówce

Koszykówka (dz.)

Koszalin

I

12

14.

 

 Wojewódzka licealiada w koszykówce

Koszykówka(chł.)

Koszalin

1

12

15.

 

Mistrzostwa Powiatu w siatkówce

Siatkówka (dz.)

Koszalin

IV

12

16.

 

Mistrzostwa Powiatu w siatkówce

Siatkówka(chł.)

Koszalin

III

12

17.

 

Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym

Tenis stołowy (dz.)

Koszalin

III

2

18.

 

Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym

Tenis stołowy (chł.)

Koszalin

III

3

19.

 

Mistrzostwa Powiatu w Piłce nożnej

Piłka nożna(chł.)

Koszalin

udział

12

20.

Mistrzostwa Powiatu w Piłce nożnej

Piłka nożna (dz.)

Koszalin

II

12

21

Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w szachach.

Szachy

Koszalin

III

6

22. Mistrzostwa Woj. Zachodniopomorskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych LA dz. Tychowo - 14
23. Mistrzostwa Woj. Zachodniopomorskiego w Biegach Rozstawnych LA dz. Szczecin V 6

 

ROK SZKOLNY  2013/2014

Lp.

Nazwa zawodów sportowych

Dyscyplina sportowa

Miejscowość

(w której odbyły się zawody)

Zajęte miejsce

Liczba uczniów

1.

Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych

Biegi Przełajowe(dziewczęta)

Koszalin

4

15

2.

Biegi Przełajowe w Sztafetowych Biegach Przełajowych

Biegi Przełajowe(chłopcy)

Koszalin

Udział

15

3.

Mistrzostwa Powiatu w drużynowej LA

Lekkoatletyka(dz.)

Koszalin

1

22

4.

Mistrzostwa Powiatu w drużynowej LA

Lekkoatletyka(chł.)

Koszalin

2-3

22

5.

Mistrzostwa Powiatu w drużynowej LA

Lekkoatletyka(dz.)

Koszalin

2

6

6.

Mistrzostwa Powiatu w drużynowej LA

Lekkoatletyka(chł.)

Koszalin

 

6

7.

Sztafeta szwedzka

Lekkoatletyka(dz.)

Koszalin

3

6

8.

Sztafeta Szwedzka

Lekkoatletyka(chł.)

Koszalin

 

6

9.

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej

Piłka ręczna(dz.)

Koszalin

3

14

10.

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej

Piłka ręczna (chł.)

Koszalin

Udział

14

 11.

Mistrzostwa Powiatu w koszykówce

Koszykówka (chł.)

Koszalin

 1

14

12.

Mistrzostwa Powiatu w koszykówce

Koszykówka (dz.)

Koszalin

 2

14

13.

Mistrzostwa Regionu w koszykówce

Koszykówka (dz.)

Koszalin

 

14

14.

Wojewódzka licealiada w koszykówce

Koszykówka(ch.)

Koszalin

 1

14

15.

Mistrzostwa Powiatu w siatkówce

Siatkówka (dz.)

Koszalin

4

14

16.

Mistrzostwa Powiatu w siatkówce

Siatkówka(chł.)

Koszalin

5

14

17.

Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym

Tenis stołowy (dz.)

Koszalin

2

3

18.

Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym

Tenis stołowy (chł.)

Koszalin

udział

3

19.

 

Mistrzostwa Powiatu w Piłce nożnej

Piłka nożna(chł.)

Koszalin

Udział

12

20.

Mistrzostwa Powiatu w Piłce nożnej

Piłka nożna (dz.)

Koszalin

Udział

12

21.

Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w szachach.

Szachy

Koszalin

2

6

22. Mistrzostwa Polski w Koszykówce Chłopców Koszykówka (chł.) Gorlice woj. małopolskie 10 14

 

=================================================

ROK SZKOLNY 2012/2013

 
LICEALIADA
  • 2 miejsce w Mistrzostwach Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt
  • 6 miejsce w Mistrzostwach Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych chłopców

     
  • 2 miejsce Mistrzostwa Powiatu w Drużynowej LA dziewcząt
  • 5 miejsce Mistrzostwa Powiatu w Drużynowej LA chłopców
  • 2 miejsce w Mistrzostwach Powiatu w biegach rozstawnych                     /Sztafeta 4 x 100m dziewcząt/
  • 4 miejsce w Mistrzostwach Powiatu w biegach rozstawnych                     /Sztafeta 4 x 100m chłopców/
  • 2 miejsce w Sztafecie szwedzkiej dziewcząt  
  • 3 miejsce w Sztafecie szwedzkiej chłopców 
  • 3. miejsce w Mistrzostwach Powiatu w piłce ręcznej dziewcząt
  • 3 miejsce w Mistrzostwach Powiatu w piłce ręcznej chłopców
  • 2 miejsce w Mistrzostwach Powiatu w koszykówce chłopców
  • 1 miejsce w Mistrzostwach Powiatu w koszykówce dziewcząt
  • 1 miejsce w Mistrzostwach Regionu w koszykówce dziewcząt
  • 3 miejsce w Wojewódzkiej Licealiadzie w koszykówce dziewcząt
  • 4 miejsce w Mistrzostwach Powiatu w siatkówce dziewcząt
  • 3 miejsce w Mistrzostwach Powiatu w siatkówce chłopców
  • 2 miejsce w Licealiadzie dziewcząt w tenisie stołowym
  • Udział w Licealiadzie chłopców w tenisie stołowym
  • Udzial w Mistrzostwach Powiatu w piłce nożnej dziewcząt i chłopców

========================================================

ROK SZKOLNY 2011/2012
  • III miejsce  w TURNIEJU PIŁKI RĘCZNEJ CHŁOPCÓW Z OKAZJI ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI.
  • Mistrzostwa Miasta w lekkoatletyce szkół ponadgimnazjalnych:

    Dziewczęta – II miejsce

    Chłopcy      -  IV miejsce
  • Mistrzostwa Miasta w sztafetowych biegach przełajowych:

    Dziewczęta  - II miejsce

    Chłopcy      -VII miejsce
  • Ogólnopolski Turniej Towarzystwa Szkół Twórczych w siatkówce dziewcząt w Inowrocławiu

    IV miejsce
  • Uczestnictwo w Mistrzostwach Miasta i Powiatu w piłce nożnej dziewcząt.
  • Uczestnictwo w Mistrzostwach Miasta i Powiatu w piłce nożnej chłopców.
  • Uczestnictwo w Mistrzostwach Miasta i Powiatu w piłce ręcznej chłopców.
  • III miejsce w Turnieju Koszykówki w II Liceum Ogólnokształcącym im. Wł. Broniewskiego w Koszalinie

=========================================================

ROK SZKOLNY 2010/2011

  • II miejsce w mistrzostwach miasta, powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt.
  • VII miejsce w mistrzostwach miasta, powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych chłopców,
  • V miejsce w mistrzostwach miasta, powiatu w LA dziewcząt,
  • III miejsce w mistrzostwach miasta, powiatu w LA chłopców,
  • IV miejsce w Mikołajkowym Turnieju Piłki Siatkowej chłopców /w V LO Koszalin/,
  • III miejsce w Turnieju Piłki Ręcznej Chłopców z okazji dnia niepodległości /w V LO/09.11.2010r/,
  • II miejsce w Turnieju Halowej Piłki Nożnej chłopców /w II LO/
  • I miejsce w mistrzostwach okręgu w koszykówce dziewcząt
  • IV miejsce w mistrzostwach woj. zachodniopomorskiego w koszykówce dziwcząt

=========================================================

ROK SZKOLNY 2009/2010

  • VI miejsce w mistrzostwach miasta w sztafetowych biegach przełajowych - chłopcy
  • III miejsce w mistrzostwach w LA - chłopcy
  • III miejsce w mistrzostwach miasta w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców
  • II miejsce w mikołajkowym turnieju piłki sportowej chłopców w V LO
  • IV miejsce w mistrzostwach miasta w tenisie stołowym dziewcząt
  • V miejsce w mistrzostwach miasta w tenisie stołowym chłopców
  • III miejsce w powiatowych mistrzostwach w piłce nożnej dziewcząt
  • I miejsce w mistrzostwach miasta w piłce ręcznej dziewcząt
  • I miejsce w mistrzostwach powiatu w piłce ręcznej dziewcząt
  • III miejsce w mistrzostwach województwa w piłce ręcznej dziewcząt

=========================================================

Rok szkolny 2008 / 2009

  • pierwsze miejsce w mistrzostwach miasta w sztafetowych biegach przełajowych
  • pierwsze miejsce w mistrzostwach miasta i powiatu w la dziewcząt
  • trzecie miejsce w mistrzostwach miasta i powiatu w koszykówce dziewcząt
  • trzynaste miejsce w mistrzostwach województwa zachodniopomorskiego w sztetowych biegach przełajowych- dziewczęta
  • trzecie miejsce w mistrzostwach miasta i powiatu w piłce ręcznej chłopców
  • trzecie miejsce w mistrzostwach województwa w tenisie stołowym- chłopcy
  • drugie miejsce w mistrzostwach miasta i powiatu w koszykówce chłopców
  • drugie miejsce w Koszalinie- piłka nożna halowa dziewcząt
  • uczestnictwo w mistrzostwach miasta i powiatu w piłce nożnej dziewcząt
  • czwarte miejsce w mistrzostwach miasta i powaitu " piłka ręczna dziewcząt"
  • czwarte miejsce w mistrzostwach miasta i powiatu w tenisie stołowym dziewcząt
  • pierwsze miejsce w mistrzostwach miasta i powiatu w tenisie stołowym chłopców
  • pierwsze miejsce w mistrzostwach regionu w tenisie stołowym chłopców
  • czwarte miejsce w mikołajkowym turnieju piłki siatkowej chłopców
  • trzecie miejsce w mistrzostwach miasta i powiatu w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców

=========================================================

 Rok szkolny 2007 / 2008

 koszykówka:

  • pierwsze miejsce w mistrzostwach miasta i powiatu dziewcząt,
  • pierwsze miejsce w mistrzostwach miasta i powiatu chłopców
  • pierwsze miejsce w mistrzostwach okręgu- dziewczęta
  • drugie miejsce w mistrzostwach okręgu- chłopcy
  • drugie miejsce w mistrzostwach woj. zachodniopomorskiego- dziewczęta

 la:

  • pierwsze miejsce w mistrzostwach miasta i powiatu w sztafetowycm biegu przełajowym- dziewczęta
  • uczestnictwo w finale wojewódzkim w sztafetowym biegu przełajowym- dziewczęta

 tenis stołowy:

  • trzecie miejsce w mistrzostwach miasta i powiatu w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt
  • pierwsze miejsce województwa zachodniopomorskiego w drużynowym tenisie stołowym chłopców

 piłka ręczna:

  • trzecie miejsce w mistrzostwach miasta i powiatu- dziewczęta
  • uczestnictwo w mistrzostwach miasta i powiatu- chłopcy

 piłka nożna:

  • uczestnictwo w mistrzostwach miasta i powiatu dziewcząt i chłopców

 siatkówka:

  • drugie miejsce w mistrzostwach miasta i powiatu dziewcząt
  • uczestnictwo w mistrzostwach miasta i powiatu- chłopcy

 szachy:

  • trzecie miejsce w mistrzostwach polski szkół licealnych
  • szóste miejsce w mistrzostwach woj. zachodniopomorskiego w drużynowych szachach

=========================================================

 Rok szkolny 2006 / 2007

  • pierwsze miejsce w mistrzostwach województwa w koszykówce dziewcząt,
  • trzecie miejsce w mistrzostwach powiatu i miasta Koszalin w koszykówce ckłopców,
  • trzecie miejsce w zawodach regionalnych w siatkówce dziewcząt,
  • trzecie miejsce w zawodach regionalnych w siatkówce chlopców,
  • trzecie miejsce w mistrzostwach powiatu i miasta Koszalin w piłce ręcznej dziewcząt,
  • pierwsze miejsce w mistrzostwach powiatu i miasta Koszalin w piłce ręcznej chłopców,
  • pierwsze miejsce w mistrzostwach miasta i powiatu Koszalin w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt,
  • trzecie miejsce w mistrzostwach miasta i powiatu Koszalin w sztafetowych biegach przełajowych chłopców,
  • czwarte miejsce w mistrzostwach miasta i powiatu Koszalin w tenisie stołowym dziewcząt,
  • trzecie miejsce w mistrzostwach województwa w tenisie stołowym chłopców.

=========================================================

Rok szkolny 2005/2006

  • pierwsze miejsce w mistrzostwach województwa w siatkówce chłopców
  • drugie miejsce w ogólnopolskich zawodach koszykówki chłopców dla zawodników KUKSu,
  • drugie miejsce w mistrzostwach województwa w koszykówce dziewcząt i chłopców,
  • piąte miejsce w regionalnych zawodach w piłce ręcznej dziewcząt,
  • czwarte miejsce w mistrzostwach województwa w piłce ręcznej chłopców,
  • czwarte miejsce w mistrzostwach województwa w siatkówce dziewcząt,
  • ósme miejsce w mistrzostwach województwa w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt,
  • pierwsze miejsce w zawodach bowlingowych.

=========================================================

Rok szkolny 2004/2005

  • pierwsze w historii mistrzostwo województwa w piłce ręcznej chłopców,
  • wicemistrzostwo województwa w koszykówce dziewcząt,
  • wicemistrzostwo województwa w koszykówce chłopców,
  • trzecie miejsce w mistrzostwach województwa w piłce ręcznej dziewcząt,
  • czwarte miejsce w mistrzostwach województwa w piłce siatkowej dziewcząt,
  • dziewiąte miejsce w mistrzostwach województwa w lekkiej atletyce dziewcząt,
  • awans do finału mistrzostw województwa w biegach przełajowych dziewcząt,
  • pierwsze miejsce w VI zawodach pływackich .Sailor 2005.

=========================================================

Złota Szkoła 2017

Social Media

 

Tablica nadziei

Brak informacji na dzisiejszy dzień.

Brak informacji na kolejny dzień.

Kalendarz szkolny

Logowanie