Wieczór poetycki zamknął Kulturalne Czwartki w roku 2023/2024 – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

Wieczór poetycki zamknął Kulturalne Czwartki w roku 2023/2024

W czwartek 6 czerwca o godz. 18, w auli, w ramach Kulturalnych Czwartków odbył się wieczór poetycki, w czasie którego uczniowie zaprezentowali wiersze polskich „poetów wyklętych”, takich jak: Andrzej Bursa, Edward Stachura i Stanisław Grochowiak. Poeci wyklęci tworzyli w drugiej połowie XX wieku. Mieli talent, wrażliwość, niepokorne serca. Nazywani outsiderami i kaskaderami literatury, buntowali się, czując często lęk przed światem, ludźmi, nieraz i sobą samym. Wiersze recytowali:

Maria Burak, Szymon Skóra, Maja Ostojska, Sandra Gadek, Kalina Iwaniak,

Hubert Tomczyk, Miłosz Maszka, Veronica Chomątek, Natalia Stefanowska i Igor Szymański

Opiekę techniczną zapewnił Maciek Sobko a głosu z offu użyczyła Olga Karasińska.

W programie wystąpił również zespół taneczny Releve z Pałacu Młodzieży w Koszalinie, w składzie którego tańczy również nasza uczennica Alina Gawęda.

Dziękujemy wszystkim za przybycie na wieczorek poetycki i docenienie recytatorów gromkimi brawami.

Z niecierpliwością czekamy na kulturalne wydarzenia czwartkowe w nowym roku szkolnym. Do zobaczenia.