Sport – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

Sport w Dubois

Sport zawsze zajmował ważne miejsce w pracy szkoły, przez lata uczniowie Dubois odnosili sukcesy w niemal wszystkich dyscyplinach zarówno na arenie lokalnej, jak i w rywalizacji wojewódzkiej oraz ogólnopolskiej. Nauczyciele wychowania fizycznego potrafią wzbudzić w młodzieży ducha sportowej rywalizacji, a także wykorzystać szczególne atuty szkoły: nowoczesną, wielofunkcyjną halę sportową, sąsiedztwo obiektów lekkoatletycznych KS Bałtyk, funkcjonowanie przy szkole Koszalińskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego. Sami od lat organizują zawody o zasięgu ponadregionalnym, m.in. Ogólnopolski Turniej Koszykówki im. Lecha Żyły oraz Mistrzostwa Towarzystwa Szkół Twórczych.

Sukcesy sportowe uczniów I LO

Na przełomie dziesięcioleci uczniowie I LO osiągają najwyższe lokaty w lokalnych i regionalnych zawodach sportowych, dumnie reprezentując Dubois w wielu dyscyplinach. Najpiękniejsze zwycięstwa podsumowaliśmy w specjalnej zakładce, do odwiedzenia której serdecznie Państwa zachęcamy.

Terminy zajęć sportowych organizowanych dla uczniów I LO:

Unikokej
Piłka nożna