Erasmus+ 2014-2016 – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

Erasmus+

2 czerwca 2014 roku Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji -Narodowa Agencja Programu Erasmus+ ogłosiła wyniki konkursu wniosków złożonych w ramach Akcji 1- Mobilność kadry edukacji szkolnej w sektorze Edukacja szkolna o dofinansowanie na projekty dotyczące mobilności edukacyjnej.

Z dumą zawiadamiamy, że I LO im. St. Dubois dostało dofinansowanie w kwocie 40502 Euro na szkolenia zagraniczne nauczycieli. Złożony wniosek o tytule “Nowoczesna szkoła, równe szanse” uzyskał łącznie 90 punktów na 100 możliwych.

W trakcie trwania projektu od grudnia 2014 roku do grudnia 2016 roku czternastu nauczycieli naszej szkoły wyjedzie na bezpłatne dwutygodniowe szkolenia językowe do Wielkiej Brytanii.

Mobilność Edukacyjna

Numer wniosku: 2014-1-PL01-KA101-000787

Tytuł: Nowoczesna szkoła, równe szanse.

Kwota dofinansowania: 40502 Euro

Czas trwania projektu: 24 miesiące

Założenia projektu:
Czternastu nauczycieli naszej szkoły w ciągu najbliższych dwóch lat wyjedzie na dwutygodniowe kursy językowe do Wielkiej Brytanii. Będą to kursy na poziomie A1, A2 oraz specjalistyczne : nauczanie języka angielskiego w biznesie i medycynie. Kursy językowe oraz podróż i koszty utrzymania są całkowicie pokrywane przez środki programu ERASMUS+