DELF – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

Egzamin DELF

DELF (Diplôme d’études en langue française), to oficjalny, międzynarodowy certyfikat językowy, który potwierdza znajomość języka francuskiego i który zwalnia z egzaminów wstępnych na francuskie uczelnie.

Nasi uczniowie od lat zdają egzaminy na poziomie B1 lub B2, na których oceniane są 4 umiejętności:

• rozumienie ze słuchu,
  • rozumienie tekstu pisanego,
  • wypowiedź pisemna,
  • wypowiedź ustna.

Egzamin jest zwieńczeniem intensywnej nauki języka w liceum. W styczniu każdego roku maturzyści mają szansę sprawdzić swoje umiejętności podczas DELF BLANC (egzamin próbny), który ma miejsce w gdańskiej siedzibie Alliance Française. Symulacja właściwego egzaminu pozwala uczniom na wybranie właściwego poziomu certyfikatu DELF.

Rokrocznie, w marcu w I LO przeprowadzany jest egzamin.

Certyfikaty wręczane są podczas uroczystego zakończenia edukacji klas III.