Absolwenci – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

Jesteśmy dumni z naszych Absolwentów, którym zawdzięczamy tak wiele.
Stanowimy wspaniałą społeczność wyznającą te same wartości – budowane od ponad 70 lat.

lat
działalności I Liceum Ogólnokształcącego w Koszalinie
Absolwentów
opuściło od 1945 roku mury I LO im. St. Dubois
lata
funkcjonowania Towarzystwa Wychowanków, Wychowawców i Przyjaciół I LO

Losy Absolwentów I LO...

Co roku mury I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Dubois w Koszalinie opuszcza kilkaset Abiturientów, którzy po dobrym przygotowaniu – które nabywają w naszej szkole – wybierają najlepsze uczelnie w kraju i zagranicą. Monitorujemy i śledzimy z uwagą Ich sukcesy, które podajemy rokrocznie w ogólnej statystyce.

Towarzystwo Wychowanków, Wychowawców i Przyjaciół I LO

Szkoła wiele zawdzięcza Absolwentom i reprezentującemu Ich Towarzystwu Wychowanków, Wychowawców i Przyjaciół Gimnazjum i Liceum im. Stanisława Dubois. Towarzystwo to najlepszy z możliwych łączników między dawnymi a nowymi czasy, jego członkowie wnoszą do szkoły realne wymiary przeszłości. Trudno przecenić tak częste przy różnych naszych spotkaniach wspomnienia o nauczycielach, przyjaciołach ze szkolnej ławy, historie i anegdoty, także legendy. One w I LO żyją dzięki Towarzystwu i tworzącymi Go ludźmi. Z ogromną wdzięcznością wspominamy wieloletnią mrówczą pracę wielu osób.

Znani i nagradzani Absolwenci z Dubois

Progi I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Dubois przekroczyło tysiące absolwentów. Są wśród nich specjaliści wszystkich pewnie dziedzin, są też osoby publicznie znane, z pięknymi sukcesami i dokonaniami – również na rzecz społeczności szkolnej Dubois.