Zerówka francuska – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

Zerówka francuska

Dlaczego język francuski?

Język francuski, obok angielskiego jest jedynym językiem, którym posługują się mieszkańcy pięciu kontynentów. Oblicza się, że do 2050 roku, francuski stanie się najczęściej używanym językiem, na równi z mandaryńskim. Francuski to język oficjalny aż w 30 krajach na całym świecie, a Paryż od lat, niezmiennie bije rekordy pod względem liczby turystów.

Młodzież, która przychodzi na nasze zajęcia jest ambitna i ciekawa nowych kultur. Na zajęciach odkrywamy przed nią nowe horyzonty, a także udostępniamy narodowy skarbiec Francji; poprzez filmy, piosenki oraz zabawy lingwistyczne i kulturowe.

Chociaż nie należy do najłatwiejszych w nauce, to na pewno jest bardzo przyjemny, dzięki swojej melodyjności i delikatnemu brzmieniu. To w końcu francuski jest językiem zarówno miłości, jak i dyplomacji. A także synonimem wyrafinowania, najlepszej kuchni, mody i sztuki.

Nie bez przyczyny jest oficjalnym językiem wielu organizacji międzynarodowych,tj ONZ, UNESCO, NATO, Czerwony Krzyż, a siedziby tych organizacji znajdują się w miastach francuskojęzycznych; w Strasbourgu, Brukseli, Luxemburgu.

Francuski dosłownie otwiera drzwi do wielkiego świata!

Gościnnie zajęcia odwiedzają osoby, dla których francuski jest językiem ojczystym.

Nauka z przymrużeniem oka

Opinie uczniów o zerówce

Zerówka językowa umożliwiła mi naukę języka francuskiego w szkole. Zajęcia były prowadzone dwa razy w tygodniu przez dwie panie profesor. Ten zabieg pozwala na szybszą i łatwiejszą naukę języka. Zadawane prace domowe pozwoliły mi na rozwój w domu a liczne ćwiczenia w grupach sprawiły, że byłem w stanie zastosować wiedzę książkową w praktyce.

Szczerze uważam, że program zerówki francuskiej w I LO im. Stanisława Dubois w Koszalinie jest dobrze przemyślana. W tak krótkim czasie, jakim jest wyłącznie rok nauki języka, zajęcia pozwalają na przyswojenie podstawowych pojęć i przyjemne rozpoczęcie przygody z językiem francuskim!

Zapisanie się na zerówkę francuską to jedna z moich najlepszych decyzji. Poszerzyłam swoje horyzonty, poznałam francuską kulturę i oczywiście nauczyłam się języka.

Te zajęcia obudziły we mnie pasję oraz motywację do nauki. Są zdecydowanie ciekawe i na pewno nie nudne.

Poleciłabym je każdemu kto interesuje się francuskim oraz tym co dopiero chcą zacząć.

Jestem bardzo zadowolona, że zdecydowałam się na uczęszczanie do zerówki francuskiej. Spodziewałam się intensywnej oraz ciekawej nauki języka i zerówka spełniła moje oczekiwania. Udział w niej umożliwia mi zapoznanie się z francuską kulturą, a także wyjazdy za granicę.

Zerówka francuska dała mi możliwość poznania nowego języka zupełnie od podstaw, dowiedzenia się wielu interesujących rzeczy na temat tego kraju. Zachęciła również do organizowanych przez nasza szkole wydarzeń czy wyjazdów jak np. Festiwal filmów francuskojęzycznych czy wyjazd na kurs językowy do Nicei. Zerówka francuska jest dla mnie nie tylko możliwością nauczenia się nowego języka, ale przede wszystkimi wspaniałą przygodą.

Wybierając francuską zerówkę językową, nie wiedziałam jeszcze, jak bardzo wiedza zdobyta na zajęciach z prof. Muchą przyda mi się w pomaturalnym życiu.

Specyfika mojej pracy wymaga gotowości do podróży w każdy zakątek świata, w dowolnym, niezależnym ode mnie momencie. Tak się złożyło, że to właśnie Paryż stał się miejscem, w którym bywam najczęściej – oraz najchętniej!

Angielski w obecnych czasach jest standardem, podstawą. Znając dodatkowo język francuski jestem w stanie zrozumieć, a nawet dogadać się z rodowitymi Francuzami, co w mojej branży jest bardzo cenione. Znaczne ułatwiona komunikacja sprawia, ze praca staje się dużo szybsza i bardziej efektywna.

Same zajęcia wspominam bardzo pozytywnie, co więcej – chętnie bym na nie wróciła! Polecam serdecznie francuską językową zerówkę, polecam również czerpać z niej ile tylko można -nigdy nie wiecie, kiedy akurat przyda się Wam zdobyta wiedza.