Wsparcie na starcie – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

Projekt „Wsparcie na starcie”

Informacja o projekcie

Od września 2017 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. St. Dubois w Koszalinie realizowany jest projekt „Wsparcie na starcie”. Projekt kierowany jest do uczniów oraz nauczycieli I LO im. St. Dubois.

Zasadniczym celem projektu jest rozwijanie zainteresowań uczniów związanych z projektowaniem i programowaniem oraz podniesienie kompetencji cyfrowych uczniów, a co za tym idzie wyników osiąganych przez uczniów w egzaminach zewnętrznych z informatyki. Celem projektu jest też zachęcanie młodzieży do częstszego  wybierania informatyki na egzaminie maturalnym.

• W ramach projektu uczniowie klas I (64 osoby w przeciągu trzech lat) otrzymają wsparcie w postaci zajęć z programowania.
  • W ramach projektu uczniowie klas II i III (32 osoby w przeciągu dwóch lat) otrzymają wsparcie w postaci:
    – Zajęć z programowania;
    – Dodatkowych zajęć przygotowujących do matury z informatyki;
    – Indywidualnego i grupowego doradztwa zawodowego.
  • W ramach projektu nauczyciele otrzymają wsparcie w postaci szkoleń z zakresu TIK oraz specjalistycznych szkoleń kierunkowych.

Dzięki realizacji projektu szkoła wyposażyła dwie sale komputerowe w nowoczesne sprzęty. Zakupiono:

• 34 laptopy z oprogramowaniem;
  • drukarki 3D;
  • tablice multimedialne z projektorami;
  • wizualizery;
  • urządzenia wielofunkcyjne.

Rekrutacja

Rekrutacja do projektu „Wsparcie na Starcie” w roku szkolnym 2019/2020 została zakończona.

Utworzono dwie grupy składające się z 16 uczniów klas I (3) oraz I (4). Pełna lista nazwisk dostępna w biurze projektu w sali nr 6 u prof. K. Sapiei – opiekuna projektu.

Harmonogram

Informujemy, że w roku szkolnym 2019/ 2020 zajęcia z programowania w ramach projektu „Wsparcie na starcie” zakończyły się.

Ze względu na sytuację związaną z pandemią koronawirusa, wszystkie zajęcia z zakresu programowania począwszy od kwietnia 2020 zostały przeprowadzone zdalnie przy pomocy platformy MS Teams.

Harmonogram zajęć doradztwa zawodowego zostanie przedstawiony wkrótce.