PO WER - Ponadnarodowa mobilność uczniów 2023 – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

#Mieszkańcy Lyonu, kocham Was!

Projekt finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, projekt „Ponadnarodowa mobilność uczniów”

O projekcie

Tytuł: #Mieszkańcy Lyonu, kocham Was!

Szkoła partnerska: Liceum du Val de Saône w Trévoux (Francja)

Czas trwania projektu: 01.03.2023 r. – 30.06.2023 r.

Kwota dofinansowania: 111 021,00 PLN

Koordynator projektu: Katarzyna Sapieja

Kontakt:

Opis projektu

„Lyonnais, je vous aime” (fr. Mieszkańcy Lyonu, kocham Was) – tymi słowami Napoleon Bonaparte żegnał mieszkańców Lyonu dziękując im za pomoc i wsparcie. Zainspirowani dwusetną rocznicą śmierci Napoleona Bonaparte uczniowie i nauczyciele I LO wspólnie z uczniami i nauczycielami z Francji postanowili powrócić do tej historycznej postaci.

Projekt pt. „#Mieszkańcu Lyonu, kocham Was!” będzie podążał śladami Napoleona. Podczas trwania projektu zaplanowaliśmy serię wydarzeń zarówno przed, w trakcie oraz po zakończeniu mobilności, których punktem wyjścia jest Lyon – stolica regionu, w którym znajduje się nasza szkoła partnerska oraz miejsce, które szczególnie kochał Napoleon Bonaparte.

Koncepcja projektu została opracowana przy współpracy nauczycieli i uczniów obu szkół partnerskich. Tematyka projektu oraz wszystkie metody pracy wpisują się w podstawę programową z Historii, Geografii, Języka francuskiego, Języka angielskiego, Wiedzy o społeczeństwie oraz Informatyki i Plastyki. Uczniowie obu szkół partnerskich w wieku 14-19 lat komunikując się w języku angielskim i francuskim będą wspólnie pracowali nad spuścizną Napoleona Bonaparte, jego wpływem na Polskę, Francję i Europę.

Wizyta przygotowawcza 14-16.03.2023

Zajęcia przygotowawcze