Szkoła – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

Witamy I LO im. Stanisława Dubois w Koszalinie

Szkole w pełnym wymiarze!

I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Dubois w Koszalinie to szkoła wyjątkowa na skalę regionu i całego kraju! Uczniowie I LO z powodzeniem podejmują aktywność w nauce, a także na płaszczyźnie sportowej i społecznej.

lat
pięknej tradycji
Absolwentów
opuściło przez 75 lat I LO
w tegorocznym rankingu "Perspektyw"

I LO im. St. Dubois

I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Dubois jest najstarszym liceum w Koszalinie, powołanym we wrześniu 1945 r. Przez pierwsze lata działało w różnych miejscach miasta. Obecny budynek I LO był pierwotnie siedzibą niemieckiej średniej szkoły żeńskiej im. Księżnej Bismarck, a tuż po wojnie radzieckiego szpitala wojskowego. Od 1947 r. korzystają z niego uczniowie I LO.