Chór szkolny – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

Chór szkolny

Nieodłącznym elementem szkoły od ponad 60 lat jest chór. Jego inicjatorem była w latach 40. XX wieku C. Żądło. Na początku lat 60-tych szkoła posiadała chór żeński na 3 głosy, który prowadził Z. Daniecki, a później A. Krzyżostaniak – obydwaj znani w Koszalinie muzycy. W 1973 roku pracę w szkole rozpoczął W. Dąbrowski, który chór reaktywował. Cztery lata później pałeczkę przejęła M. Dąbrowska, która opiekuje się chórem aż do dnia dzisiejszego. Jest jednak nie tylko dobrym opiekunem, lecz również doskonałym partnerem i zaufanym przyjacielem chórzystów.

Chór naszej szkoły brał udział w wielu imprezach, festiwalach. Koncertował m. in. na Węgrzech, w Gruzji, Czechach, Słowacji, Szwecji, Austrii, Belgii, Danii – lista jest imponująco długa! Możemy poszczycić się IV miejscem na Festiwalu Chóralnym w Moers (Niemcy) oraz II nagrodą na Festiwalu Chóralnym w Neerpelt (Belgia). Wielu byłych chórzystów dostało się na studia wokalno-aktorskie (np. na Akademii Muzycznej w Gdańsku) bądź pracuje aktualnie przy Teatrze Muzycznym w Gdyni, Teatrze Muzycznym w Poznaniu i wielu, wielu innych…