"Podaruj książkę bibliotece" - akcja szkolnej biblioteki – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

“Podaruj książkę bibliotece” – akcja szkolnej biblioteki

Trwa Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Od kilku lat w naszej szkole tradycją  jest z tej okazji, że dobrzy ludzie darują do biblioteki książki. Wasza pomoc w budowaniu i odświeżaniu naszego księgozbioru jest nieoceniona!!! Dziękujemy, że kochacie książki i dbacie o to, by czytelnikom dobrze się czytało z nowej, pachnącej książki.  Wreszcie dziękujemy za pomoc w budowaniu wyjątkowej atmosfery w naszej szkolnej bibliotece.  Akcja trwa do końca października.

Otrzymaliśmy wiele cudownych darów:

Maciej Jackiewicz z klasy 2c podarował 26 książek z literatury pięknej o duży zestaw herbat;

Julia Mieczkowska z klasy 3f – jak co roku – podarowała zestaw 9 nowiutkich lektur i 4 książki z literatury pięknej;

Maja Kowalczyk z klasy 1d podarowała 6 książek z literatury młodzieżowej, duży zestaw herbat i wraz z mama dba o zasoby Klubu Szydełkomaniaków darując co jakiś czas zestawy włóczek!!!

Klasa 1 d wraz z wychowawcą p. Martą Dembińską zebrali przekazali kwotę, za którą zakupiono  10 egzemplarzy „Tanga” S. Mrożka i 2 egzemplarze „Dżumy” A. Camusa.

Klasa 3f wraz z  wychowawcą p. Janiną Jasińską zasponsorowali 4 egzemplarze „Dziadów” A. Mickiewicza, 5 sztuk „Tanga” S. Mrożka oraz 5 sztuk „Dżumy” A. Camusa.

Asia Łoś z klasy 1d zakupiła 5 egzemplarzy „Wesel” S. Wyspiańskiego;

Alina Gawęda i Maria Burak z klasy 4f zakupiły 4 egzemplarze „Wesel” S. Wyspiańskiego;

Kinga Paszkowska z klasy 2a zakupiła 6 lektur (2x „tango”, 2x „Dżuma”, 2x Lalka”)

Marysia Głuchowska z klasy 1 c podarowała zestaw książek naukowych z działu historycznego;

Iwona Bednarska z klasy 4d podarowała zestaw 6 lektur („Skąpiec”, „Dziady”, „Lalka”, „Wesele”, „Zdążyć przed Panem Bogiem”, „Inny świat”);

Hania Głuszko z klasy 4d  oraz Michał Marciszonek z klasy 2d podarowała duży zestaw herbat na herbaciane poranki i popołudnia w czytelni;

Alicja Kurek z klasy 2d przyniosła 3 książki z literatury pięknej.

Michał Rogalski – absolwent  I LO z rocznika 2007 i tłumacz książek podarował 13 książek, których tłumaczenia są jego autorstwem.

DZIĘKUJEMY !!!