Uczniowie naszej szkoły wraz z panią prof. Bożeną Gajdzicą 16 czerwca wzięli udział w wydarzeniu “XV Dni Różnorodności Biologicznej”, organizowanym przez Nadleśnictwo Manowo. Uczestnicy mogli lepiej poznać i zrozumieć czynniki wpływające na uznawanie określonych terenów za obiekty przyrodniczo cenne oraz objęcie ich formami ochrony przyrody. Zajęcia terenowe prowadził prof. Zbigniew Sobisz. Wyjątkowym doświadczeniem był pobyt na torfowisku przejściowym i poznanie jego bioróżnorodności, być może byliśmy ostatnimi “zwiedzającymi” to miejsce, bo wkrótce ma być terenem chronionym.
Tekst: Bożena Gajdzica
Zdjęcia: Julia Sławińska z klasy 3e
EN






