Inauguracja roku szkolnego 2019/2020 w Dubois – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

Inauguracja roku szkolnego 2019/2020 w Dubois

Rok szkolny 2019/2020 rozpoczął się w naszej szkole tradycyjnie spotkaniami uczniów z nauczycielami i dyrekcją w auli Dubois.

W tym uroczystym dniu nie zabrakło przemówień dyrektora szkoły Rafała Janusa oraz przewodniczącego RSU Jakuba Waliszewskiego, który, kontynuując wątek poetycki rozpoczęty podczas zakończenia poprzedniego roku szkolnego, zacytował w jednym z nich Wisławę Szymborską: „Każdy przecież początek to tylko ciąg dalszy”. Oby był udany, zarówno dla naszych nowych kolegów i koleżanek, których serdecznie witamy w I LO, jak i dla nas wszystkich, uczniów klas drugich, trzecich i nauczycieli.

Naszych nowych uczniów, pierwszoklasistów, przywitał również swoim przemówieniem pan Lesław Mytnik, przewodniczący Towarzystwa Wychowanków, Wychowawców i Przyjaciół I LO. Uroczystość uświetniły piosenki w wykonaniu dziewcząt ze szkolnego zespołu wokalnego „Cantabile” pod kierownictwem prof. Marii Dąbrowskiej. No i oczywiście nie zabrakło również naszych absolwentów, a wśród nich jednego, który już od 10 lat rozpoczyna z nami rok szkolny (trzy lata w roli ucznia, a siedem absolwenta), pana Błażeja Papiernika. Mamy nadzieję, że ta tradycja również będzie jeszcze długo kontynuowana.

Serwis www.liceumdubois.pl wykorzystuje tzw. pliki "cookies". Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.