Tydzień Języka Polskiego w Dubois, czyli Olga Tokarczuk w roli głównej – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

Tydzień Języka Polskiego w Dubois, czyli Olga Tokarczuk w roli głównej

Dzisiejszy wieczór artystyczno-literacki poświęcony twórczości Olgi Tokarczuk stanowił punkt kulminacyjny tegorocznych obchodów Tygodnia Języka Polskiego w Dubois.

Podczas imprezy dyrektor Rafał Janus za pomocą liczb przedstawił literacki portret i twórczość noblistki: tłumaczenia, ekranizacje, wydania jej tekstów i audycje radiowe. Podsumowania wszystkich działań związanych z Tygodniem Języka Polskiego dokonała pani Iwona Tworek, wymieniając m.in. konkurs plastyczny, językowy, recenzje polonistów, wykłady filozoficzne dra Szynkiewicza z UAM, warsztaty poświęcone kulturze krajów arabskich naszego absolwenta Marcina Gudajczyka oraz jutrzejszy wykład dra Szarszewskiego z naszej koszalińskiej PK o języku reklamy.

W drugiej części mieliśmy okazję wziąć udział w wykładzie performatywnym, przygotowanym przez kółko teatralne pana Tomasza Stępniaka. Ten artystyczny kolaż łączył wykład noblowskie Olgi Tokarczuk, fragmenty jej utworów z  choreografią i innymi elementami teatralnymi.

Ci, którzy nie widzieli spektaklu, będą mogli już niedługo, bo po feriach, zobaczyć jego pełną wersję.

Serwis www.liceumdubois.pl wykorzystuje tzw. pliki "cookies". Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.