Czy dziewczyny gryzą? – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

Czy dziewczyny gryzą?

Odpowiedź na to pytanie znalazły uczestniczki seminarium dla dziewcząt “Girls bite” dofinansowanego przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży.

W tym przedsięwzięciu wzięła udział grupa uczennic z l LO, pod opieką profesor Ewy Bartosiak i VI LO, pod opieką profesor Jolanty Stankowskiej oraz uczennice z Niemiec. Seminarium odbyło się w dniach 2-9.02.2019 ośrodku Edukacji pozaszkolnej im. Kurta Löwensteina w Werftpfuhl/Werneuchen, z którym współpracujemy od ponad dziesięciu lat. W pierwszych dniach dziewczyny miały okazję się poznać dzięki wielu zabawom integracyjnym. W kolejnych dniach uczestniczki zostały podzielone na polsko-niemieckie grupy warsztatowe, dzięki którym mogły rozwijać swoje zainteresowania, odbyły się bowiem m. in. warsztaty cyrkowe, dziewczyny zainteresowane prowadzeniem gazetki, mogły spróbować swoich sił w jej redagowaniu, miłośniczki botaniki dowiedziały się, jak dbać o kwiaty i zaaranżować dla nich kącik w domu. Trzeciego i czwartego dnia odbyły się zajęcia dotyczące postrzegania kobiet w mediach, ich roli w społeczeństwie, feminizmu i asertywności. Piątego dnia dziewczyny ruszyły na podbój stolicy Niemiec – Berlina, by podczas spaceru poznać najważniejsze zabytki miasta. Po południu zwiedziły również muzeum przyszłości Futurium, które ma być miejscem poszerzania wiedzy i prowadzenia dyskusji na temat zjawisk, które najpewniej będą wywierać wpływ na ludzi w przyszłości i przewidywań, dotyczących kolejnych dekad czy epok w rozwoju ludzkości. Kolejne dni upłynęły na przygotowywaniu prezentacji w grupach warsztatowych. Każdy dzień kończył się wieczornym karaoke. Seminarium zakończyły prezentacje wyników pracy poszczególnych grup. Dziewczyny spisały się na medal. Uczennice miały okazję spędzić fantastyczny czas pełen emocji oraz nowych wrażeń, ponieważ nie tylko nabyły owych umiejętności, szlifowały umiejętności językowe, ale przede wszystkim wspaniale go spędziły.

Serwis www.liceumdubois.pl wykorzystuje tzw. pliki "cookies". Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.