Próbna Matura MEN i CKE – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

Próbna Matura MEN i CKE

Drodzy Uczniowie Klas III, Maturzyści I LO
MEN i CKE proponują Wam pisanie próbnej matury w dniach 2- 8 kwietnia, po konsultacjach z Nauczycielami i niektórymi z Was, chcemy umożliwić ten kolejny sprawdzian Waszych umiejętności i wiadomości, choć termin i okoliczności są niefortunne.

Przekazuję kilka ustaleń organizacyjnych:

 • Egzaminy próbne odbywają się we wskazane dni, zgodnie z harmonogramem CKE, w dwóch sesjach każdego dnia: od 9.00 i 14.00. Sprawdźcie ten harmonogram i zgodnie z nim przystępujcie do wszystkich przedmiotów obowiązkowych,  i tych, które wpisaliście do deklaracji.
 • W dniach 2, 3 i 6 kwietnia zawieszamy zajęcia zdalne dla kl. III, natomiast 7 i 8 kwietnia nie mają zajęć klasy D i E, a klasa F nie ma historii 8 IV (to ostatnia lekcja). Pozostałe klasy w tych dwóch dniach mają normalne zajęcia zgodnie z planem. W przypadku maturzystów zdających w klasach pojedynczo wybrane przedmioty, jeśli zachodzi kolizja z planem, maturzyści zgłaszają to Nauczycielom i Wychowawcom; takich przypadków jest zaledwie kilka).Prosimy Was, abyście w te dni pracowali z arkuszami wyłącznie w czasie przeznaczonym na egzamin.Technika pisania odpowiedzi: wypełniacie plik utworzony w edytorze tekstów, nazwany według wzorów dla Izabeli Łęckiej z klasy III A:
  IIIA_I_Łęcka_Język_polski_PP
  IIIA_I_Łęcka_Matematyka_PR
  (PP – poziom podstawowy, PR – poziom rozszerzony)
  Wypełnienie pliku polega na zapisaniu numeru zadania i zapisaniu odpowiedzi zgodnie z poleceniem. Gdyby ktoś z Was miał kłopot techniczny, to proszę zapisywać odpowiedzi na zwykłej kartce papieru, następnie przesłać ją w formie skanu lub fotografii (w ostateczności!).
 • Plik wysyłacie jako załącznik w mailu do Nauczyciela przedmiotu – najpóźniej 5 minut po wskazanym w arkuszu czasie zakończenia pracy z arkuszem. Maile przesłane (nadane) po tym czasie nie podlegają ocenie.
 • Sposób sprawdzenia/omówienia prac ustalą Nauczyciele i Was o tym powiadomią najpóźniej 10 kwietnia.

Jeśli pojawią się trudności techniczne uniemożliwiające Wam pracę z arkuszem, to trudno. Ważne, żebyśmy wspólnie spróbowali, może się uda.

Pozdrawiam i życzę powodzenia
Rafał Janus

Data Arkusze zamieszczane na stronie internetowej ok, godz. 9:00  Arkusze zamieszczane na stronie internetowej ok, godz. 14:00
2 kwietnia (czwartek) Język polski (PP) Język polski (PR)
Fizyka (PR)
3 kwietnia (piątek) Matematyka (PP) Matematyka (PR)
Filozofia (PR)
Język łaciński (PR)
Historia sztuki (PR)
Historia muzyki (PR)
6 kwietnia (poniedziałek) Języki obce nowożytne (angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, włoski) (PP) Języki obce nowożytne (angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, włoski) (PR)
7 kwietnia (wtorek) Biologia (PR)
WOS (PR)
Geografia (PR)
Informatyka (PR)
8 kwietnia (środa) Chemia (PR)
Język litewski (PR)
Język białoruski (PR)
Język ukraiński (PR)
Historia (PR)
Język litewski (PR)
Język białoruski (PR)
Język ukraiński (PR)
Serwis www.liceumdubois.pl wykorzystuje tzw. pliki "cookies". Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.