"Jeszcze będzie przepięknie" - zakończenie roku klas III – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

“Jeszcze będzie przepięknie” – zakończenie roku klas III

Zakończenie roku szkolnego klas trzecich było w tym roku inne, tak jak inna jest rzeczywistość, w której od jakiegoś czasu żyjemy. Nie było wielkiej gali, bogatej oprawy, występów artystycznych a jednak tak ważna uroczystość podsumowująca całą 12 -letnią edukację odbyła się w naszej szkole.

W pierwszej części miała charakter wirtualnych spotkań sześciu klas z dyrekcją , wychowawcami, przewodniczącą Rady Samorzadu Uczniowskiego i innymi nauczycielami. Pan dyrektor Rafał Janus gratulował uczniom wspaniałych wyników w nauce, sukcesów olimpijskich i innych osiągnięć. Dziękował za zaangażowanie w sprawy szkoły i udział w licznych projektach. Przekazał dyplomy dla najlepszych uczniów i listy gratulacyjne dla rodziców.

Podczas tych swoistych lekcji punktem odniesienia były słowa Adama Mickiewicza, które przeczytać można na tablicy,w budynku naszej szkoły: “Mądrość musisz sam z siebie własną dobyć pracą”. Udało się to z pewnością wielu uczniom, bo średnia szkoły okazała się bardzo wysoka i wyniosła 4,4 a na szczególne wyróżnienie zasłużyli Katarzyna Szczerba z klasy III b, która otrzymała tytuł Absolwenta-Prymusa oraz Jakub Waliszewski z klasy III e, który został wybrany Absolwentem Roku.

O potrzebie rozsądku, ostrożności i odwagi mówił pan dyrektor Rafał Janus w swoim wystąpieniu adresowanym do wszystkich maturzystów. Miało ono miejsce w szkolnej auli i udostępnione zostało na szkolnej stronie internetowej. I chociaż aula była pusta, to przecież ważne były słowa, które skłaniały do refleksji i które niosły nadzieję.

Gratulujemy abiturientom wysokich wyników na świadectwach i życzymy powodzenia w czasie egzaminów maturalnych. Pamiętając, co mówi przysłowie, że jaka studniówka, taka matura, przypomnijmy sobie, jak było pięknie i jak pięknie może jeszcze być.

Serwis www.liceumdubois.pl wykorzystuje tzw. pliki "cookies". Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.