Zasady korzystania z biblioteki – od 1 VI 2020 r. – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

Zasady korzystania z biblioteki – od 1 VI 2020 r.

Zgodnie z zapowiedzią  od  1 czerwca istnieje możliwość korzystania z biblioteki. Niestety, ze względu na panujące obecnie przepisy  musimy wprowadzić istotne ograniczenia. Jeśli nie zdecydujecie się teraz na wizytę w bibliotece, to wypożyczone książki możecie zwrócić  („spokojnie”) po wakacjach. Oto obowiązujące zasady:

1. Z biblioteki można skorzystać w godzinach od 8.00 do 14.00 od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni,  w których przeprowadzany jest egzamin maturalny, tj. 8, 9, 10, 15, 16, 17, 18, 19, 24 czerwca.
  2. Wejście do szkoły odbywa się z zachowaniem szczególnych środków ostrożności związanych z sytuacją epidemiologiczną:
    1. pojedynczo,
    2. po wpisaniu przez pracownika obsługi na listę wchodzących,
    3. w maseczce,
    4. po zdezynfekowaniu rąk przy drzwiach wejściowych,
    5. wyłącznie w celu przejścia do biblioteki.
  3. Podczas obecności w budynku szkoły należy się stosować do ewentualnych poleceń pracowników.
  4. Wizyta w bibliotece może mieć na celu:
    1. zwrot wypożyczonych książek,
    2. wypożyczenie książek.
  5. Zwrócone książki podlegają 72-godzinnej kwarantannie.
  6. Czytelnia jest nieczynna.

Rafał Janus