Komunikat dla Maturzystów – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

Komunikat dla Maturzystów

Drodzy Uczniowie klas III!

Maturzystki i Maturzyści!

Chcę Was zapewnić, że wszyscy – Nauczyciele, Wychowawcy, Wicedyrektorzy, ja osobiście – z troską podchodzimy do Waszej sytuacji, jesteśmy szczególnie zmotywowani, aby jak najlepiej przygotować Was do egzaminu maturalnego. Jednocześnie priorytetem musi być Wasze i nasze bezpieczeństwo i związane z nim przestrzeganie obowiązujących przepisów       i zasad epidemicznych.

Mamy nadzieję, że wkrótce szkoła zostanie dla Was „odblokowana”, że będziemy mogli realizować nasze zadania stacjonarnie, spotykać się na lekcjach i innych zajęciach.  Wtedy jak najszybciej (jesteśmy do tego przygotowani) zorganizujemy tzw. próbną maturę – po to, by dać Wam okazję do merytorycznego sprawdzenia się, ale i – co równie ważne – do przetestowania obowiązujących procedur i zasad.

Według naszych informacji edukacja zdalna, choć niedoskonała, to jednak pozwoliła nam na realizację wszystkich treści podstawy programowej i nie stwierdzamy jakichś zaległości, braków czy istotnych trudności w opanowaniu materiału. Jeśli ktoś z Was miałby uzasadnione wątpliwości w tym zakresie w odniesieniu do przedmiotu zdawanego na maturze, wynikające np. z długotrwałej choroby czy innych istotnych przyczyn, to proszony jest o zgłoszenie tego faktu Wychowawcy; spróbujemy wtedy zorganizować wsparcie (w uzgodnionych formach – np. spotkania grupowe lub indywidualne w aplikacji Teams, konsultacje indywidualne).

Moi Drodzy, życzę Wam zdrowia, wytrwałości i optymizmu w tym ostatnim etapie przedmaturalnym.

Wszystkiego dobrego!

Rafał Janus

Serwis www.liceumdubois.pl wykorzystuje tzw. pliki "cookies". Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.