I LO czyta przedszkolakom – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

I LO czyta przedszkolakom

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Został on ogłoszony przez Polską Izbę Książki  w 2001 roku. Data nie jest przypadkowa, ponieważ tego dnia urodziła się autorka książek dla dzieci i młodzieży – Janina Porazińska.

Nadrzędnym celem tej akcji jest promowanie tej aktywności wśród dzieci i młodzieży. Zalet czytania na głos jest mnóstwo: wzbogaca słownictwo, ćwiczy pamięć, poprawia koncentrację, uczy samodzielnego myślenia. Dzięki temu dorosły buduje silną więź  z dzieckiem.

Dlatego też od samego rana w czwartek  słychać było w naszej szkole, jak przedszkolaki z Przedszkola nr 21 w Koszalinie  maszerują  do szkolnej  czytelni, by spotkać się z kadrą pedagogiczną i uczniami I LO w Koszalinie.

Czytano znane i popularne wiersze dla dzieci autorstwa Jana Brzechwy, Marii Konopnickiej i Juliana Tuwima. Grupa przedszkolna o słodkiej nazwie “Kaczuszki” miała okazję posłuchać nie tylko wyjątkowej interpretacji wierszy, ale także aranżacji w języku francuskim i angielskim.  Ekspresja czytających w obcych językach spowodowała, że dzieci natychmiast wiedziały, o czym jest mowa w prezentowanych utworach.  Przy okazji dzieci miały możliwość nauczenia się kilku słówek w języku angielskim i francuskim.  Na pamiątkę wydarzenia  przedszkolaki zostały obdarowane książeczkami z kolorowymi bajkami do wspólnego czytania z rodzicami w domu. Zwiedziły także gmach liceum, odwiedziły licealistów na lekcji języka polskiego i matematyki.

W wydarzeniu udział wzięli:

dyr. Rafał Janus, dyr. Joanna Sosnowska, p. Agata Łobodziec  – nauczyciel języka francuskiego,  Piotr Ujejski – uczeń klasy 3f,  Natalia Przekota – uczennica klasy 1d,  Paweł Grudziński  – uczeń klasy 3a oraz Maria Burak z klasy 2f. Fotografował i filmował całe wydarzenie Jakub Raczyński z klasy 3a oraz Bartosz Ciechanowicz z klasy 3c

Już za niespełna rok zapraszamy do kolejnej edycji głośnego czytania w naszej szkole 🙂

Serwis www.liceumdubois.pl wykorzystuje tzw. pliki "cookies". Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.