Inauguracja roku szkolonego 2022/2023 – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

Inauguracja roku szkolonego 2022/2023

1 września 2022 roku uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny.  Dyrektor I LO, Pan Rafał Janus, z radością  przywitał zebranych, szczególnie zwracając się do pierwszoklasistów i tegorocznych maturzystów.   Zaprosił całą społeczność szkoły do szukania prawdy o świecie, odkrywania nowych obszarów, sięgania dalej i wyżej, poza wyznaczone granice.
Na czas intelektualnej przygody w murach I LO zadedykował uczniom i nauczycielom  myśl sformułowaną przez niemieckiego romantyka, Jana Wolfganga Goethego: „Żądasz mądrej odpowiedzi, musisz mądrze pytać”.

Punktem kulminacyjnym inauguracji było uroczyste ślubowanie klas pierwszych oraz symboliczne wręczenie legitymacji szkolnych pierwszoklasistom, którzy uzyskali najwyższe wyniki rekrutacyjne.

Rok szkolny 2022/2023 rozpoczęło 642 uczniów oraz 60 nauczycieli. Życzymy wszystkim, aby ten rok przyniósł same dobre zdarzenia, aby obfitował w wiele jak najlepszych emocji, abyśmy wspólnie uzyskali satysfakcję z nauczania
i uczenia się.

Serwis www.liceumdubois.pl wykorzystuje tzw. pliki "cookies". Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.