Dubois wraca do przedszkola – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

Dubois wraca do przedszkola

W dniu 12 października 2022 roku mieliśmy zaszczyt skorzystać z gościnności zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 21 w Koszalinie. Okazją do spotkania była piękna polska tradycja: uroczyste święto plonów, czyli “Dożynki w przedszkolu”.

Delegacja I LO w składzie: wicedyrektor p. Joanna Sosnowska, p. Agata Łobodziec – nauczyciel j. francuskiego, p. Małgorzata Bednarska –  nauczyciel bibliotekarz oraz Piotr Ujejski – uczeń klasy 3f obejrzała przygotowane przez grupę starszaków o uroczej nazwie “Kaczuszki” wspaniałe przedstawienie opowiadające o trudzie i znoju tych, którzy dbają o to, by na co dzień nikomu nie zabrakło chleba. Gra małych aktorów zachwyciła i porwała nasze serca: długie dialogi na kanwie Kargula i Pawlaka z filmu “Sami swoi, wiersze, tańce i piosenki – wszystko perfekcyjnie dopracowane. Byliśmy pod wrażeniem przepięknych dekoracji, nie zabrakło także imponującego wieńca dożynkowego. Wszystkie dzieci, a także pani dyrektor przedszkola i panie nauczycielki ubrane były w wielobarwne stroje ludowe.

Całość wydarzenia uwieńczyła degustacja wiejskiego chleba ze smalcem i ogórkiem. Od starościny dożynek – pani dyrektor Hanny Mural – otrzymaliśmy w darze ogromny bochen wiejskiego chleba.

Całemu Gronu Pedagogicznemu, Pracownikom, Rodzicom i Przedszkolakom z Przedszkola nr 21 gratulujemy imprezy przygotowanej na najwyższym poziomie.

Było pięknie, było wzruszająco, było smacznie.

Do zobaczenia za rok 🙂

Serwis www.liceumdubois.pl wykorzystuje tzw. pliki "cookies". Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.