Wspominamy Olgę Miturzyńską – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

Wspominamy Olgę Miturzyńską

Dotarła do nas smutna wiadomość: wraz z nadesłaniem do szkoły ostatniego tomiku poezji Olgi Miturzyńskiej,  zatytułowanego  “Życia czas”, rodzina poinformowała o Jej śmierci w dniu 19 listopada 2022 r.

Olga Miturzyńska była nauczycielem plastyki w naszej szkole w latach 1976 – 1989. Studia magisterskie ukończyła na Wydziale Sztuk Pięknych na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jej pasją było malowanie  kwiatów i pejzaży. Tworzyła radosną i wielobarwną poezję. Każdy tomik, a było ich trzy: “Świat poezji” (2020), “Powiew Bałtyku” (2021) oraz “Życia czas” (2022), ilustrowała własnymi obrazami, nasyconymi niesamowitą głębią kolorów. W 2009 roku, jako córka Marii i Andrzeja Tkaczów, którzy w Łukowie ukrywali w czasie II wojny światowej rodzinę żydowską, nagrodzona została odznaczeniem “Sprawiedliwy wśród Narodów Świata”. W 2010 roku podczas zjazdu absolwentów naszej szkoły zorganizowała wystawę swoich obrazów.  Od 2017 roku była członkiem Krajowego Bractwa Literackiego w Koszalinie.

Olga Miturzyńska pozostanie z nami na zawsze – dzięki wspomnieniom Jej Osoby oraz dzięki Jej tomikom poetyckim.

Serwis www.liceumdubois.pl wykorzystuje tzw. pliki "cookies". Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.